Pretraga

Aplikacije koje vam najbrže troše bateriju pametnog telefona

A- A+

Pametni telefoni iz dana u dan postaju sve multifunkcionalniji te su već niz godina prava mala računala. No nažalost njihov razvoj istim tempom ne prate baterije pa im tako zbog pritiska sve složenijih internetskih aplikacija jedno punjenje traje vrlo kratko. Prosječan korisnik ima 30-ak aplikacija na svom uređaju, a najčešće koristi one koje se odnose na društvene mreže, slanje poruka i streaming. Nažalost, upravo takve su najveći potrošači energije pokazala je nova studija AVG Technologiesa.

Pametni telefoni iz dana u dan postaju sve ‘pametniji’, ali složenost njihovih sistema svojim razvojem ne prate i baterije. Naime, prosječan korisnik uz ostalo na svome telefonu ima 30-ak aplikacija, a najčešće se koristi onima povezanim s društvenim mrežama, slanjem poruka i streamingom.

Na žalost korisnika smartphonea upravo one i troše najviše energije, pokazuje nova studija kompanije AVG Technologies, čije rezultate prenosi N1.

‘Samoupaljive’ aplikacije najveći potrošači

Najveći su dakle potrošači energije iz baterije aplikacije koje se pokreću automatski prilikom paljenja uređaja. Takve su primjerice Facebook aplikacija, WhatsApp, Kik ili Facebook Messenger.

Ove aplikacije stalno rade u pozadini, a i stalno su spojene na internet, budući da traže nadogradnje i ‘zakrpe’ za svoje funkcioniranje.

No veliki potrošači energije baterije kriju se i među onima koje se ne pale automatski. Popularne su iz te kategorije Amazon, Snapchat, LINE, Spotify te Netflix.

Ove aplikacije koristit će veliku količinu energije iz vaše baterije, ali za razliku od onih iz prve skupine, to će činiti samo kada su upaljene.

Izdvojeni članak

Otkrijte kako produžiti život kao i kada trebate zamijeniti bateriju u svom laptopu

Među video igrama najveći trošitelj Candy Crash Saga

Studija AVG Technologiesa nije uključivala video igre, nego ih je zbog velikog broja i raznih vrsta koje postoje na tržištu tretirala odvojeno. U ovoj kategoriji najveći je potrošač zarazna Candy Crash Saga.

Uz nalaze istraživanja, iz AVG-a su ponudili neka rješenja za produživanje vijeka baterije.

Pojedina od njih su ograničavanje push notifikacije, isključivanje WiFi konekcije, smanjivanje osvjetljenosti zaslona te isključivanje usluga lokacije.