Pretraga

Evo kako izbrisati sve ogrebotine s mobitela i ostalih gadgeta

A- A+

U većini slučajeva mobitele čuvamo u prvo vrijeme kada ih kupimo, no kao i sa svim ostalim materijalnim stvarima, kako vrijeme odmiče sve ih manje pazimo. Zato su, nažalost, ogrebotine neizbježne na našim mobitelima. Pogotovo ako ih ne zaštitimo nekom maskom kakvih danas ima za kupiti na svakom koraku. No, ni ogrebotine ne moraju biti problem, svoj mobitel možete lagano očistiti od njih uz samo malo truda.

www.youtube.com

Ogrebotine na mobitelima nisu nikakva neuobičajena pojava te se događaju i onima koji zaista paze na svoje telefone. Nakon nekog su vremena neizbježne, a osobito je iritantno kada se pojave na zaslonu mobitela. No, niti to ne mora biti problem jer se sitnih oštećenja možete na lagan način i riješiti s nekim proizvodima iz kućne radinosti koji su nam svima pri ruci, piše Mashable.

Izdvojeni članak

Nakon ovog više nikada neće zaspati uz mobitel

Pasta za zube

Svi je imamo kod kuće, no nemojte za renoviranje vašeg mobitela koristiti bilo kakvu. Nije dobra ona bazirana na gelu, već bijela po mogućnosti bez granula, kristalića ili drugih dodataka. Stavite manju količinu paste na kraj štapića za uši ili na mekanu krpu te nježno kružnim pokretima utrljajte na ekran, sve dok ogrebotina ne nestane.

Kreme za uklanjanje ogrebotina s auta

Ove se kreme također mogu koristiti na ekranima mobilnih uređaja. Princip je isti kao s pastom za zube. Nanesite kremu na čistu i mekanu krpu te laganim kružnim pokretima brišite ekran.

Brušenje

S ovom invazivnom metodom morate biti pažljivi ako ste se za nju odlučili. Brusni papir ili brusilica drastične su metode, no mogu biti korisne za uklanjanje ogrebotina sa stražnje strane uređaja. Brusni papir ne koristite na zaslonu jer biste ga mogli još više oštetiti. Koristite najslabiji brusni papir.

Soda bikarbona

Ovaj bijeli prah je svima dostupan. Možete ga nabaviti u bilo kojem prehrambenom dućanu za samo nekoliko kuna. Pomiješajte sodu i vodu dok ne dobijete gustu pastu. Dobivenu smjesu stavite na mekanu i čistu krpu i nježno trljajte kružnim pokretima po ogrebotini.

Izdvojeni članak

Ovaj mobitel se najmanje kvari, ali najčešće krade

Dječji puder

Ako najobičnijem puderu za djecu dodate vodu, možete dobiti pastu kao stvorenu za uklanjanje sitnih ogrebotina i oštećenja. Upotreba ove mješavine ista je kao i kod mješavine sode bikarbone i vode.

Biljno ulje

Ovu namirnicu također svi imamo kod kuće. Ulje dobro djeluje kod manjih, skrivenih ogrebotina, no neće vam baš pomoći kod dubljih ogrebotina mobitela. No, dobro je kao privremeno kozmetičko rješenje.

Izdvojeni članak

Video: Pet mobitela koji najviše zrače

Jaja i kalij-aluminijev sulfat

Radi se o malo kompliciranijoj, no učinkovitoj metodi skidanja oštećenja s vašeg mobitela. U tavi pomiješajte bjelanjak s čajnom žličicom kalij- aluminijeva sulfata te zagrijte na 65 stupnjeva. Smjesom koju dobijete natopite krpu načinjenu od mikrovlakana, zamotajte je u aluminijsku foliju i držite u pećnici zagrijanoj na 150 stupnjeva dok se potpuno ne osuši. Potom izvadite krpu i isperite je hladnom vodom 20-30 sekundi. Ponovite posljednji korak tri puta – stavite krpu u pećnicu i ponovno je isperite, pa je ostavite da se suši 48 sati. Tada je konačno možete upotrijebiti na ogrebotinama.