[FOTO] Ekonomija nakon drame penala postala sveučilišni futsal prvak u Zagrebu

Studentice Ekonomije nove su futsal prvakinje na Sveučilištu u Zagrebu. Iako su na poluvremenu bile u zaostatku od 0-2 te uspjele skupiti čak dva crvena kartona u meču, igračice Kineziološkog fakulteta su im na kraju morale stisnuti ruku. Regularni dio utakmice završio je rezultatom 4-4, dok je tek nakon šeste serije penala, ženska futsal ekipa Ekonomije osvojila titulu s ukupnih 7-6.

Foto (privatna arhiva)

U napornom danu, u kojem su se igrali polufinalni dueli, a odmah i borba za medalje, izabrana vrsta Ekonomskog fakulteta, osvojila je titulu najbolje ženske futsal ekipe na Sveučilištu u Zagrebu. U finalnom dvoboju su svladale braniteljice naslova Kineziološki fakultet s ukupnih 7-6. Nakon 4-4 u regularnom dijelu, izvodili su se penali. Detaljnije nam je sve pojasnila, igračica Ekonomskog fakulteta Petra Lerotić.

[FOTO] PMF i Kineziologija uvjerljivim rezultatom do polufinala Sveučilišne futsal lige

PMF bez medalje nakon tri godine s odličjima

U polufinalnim dvobojima snage su odmjerile igračice Kineziološkog i Agronomskog fakulteta, dok je drugi dvoboj bio PMF i Ekonomski fakultet. U prvom je pobijedio favorizirani KF, rezultatom 4-2, s tim da je na poluvremenu bilo neizvjesnih 2-1.

U drugom dvoboju ‘starih znanaca’, Ekonomija je također s dva razlike odnosno 3-1 uspjela izboriti finale.

Recimo odmah da su u duelu za treće mjesto, igračice PMF-a ostale bez medalje nakon što su na postolju bile tri godine uzastopce. Agronomski fakultet, predvođen ‘nemilosrdnom’ Martinom Krog, koja je bila prva topnica prvenstva sa 17 golova, uspio je doći do bronce. Bilo je 6-4.

[Sveučilišna futsal liga] FER i Šumarstvo najuvjerljiviji na startu sezone

0-2 i igračica manje

U reprizi prošlogodišnjeg futsal finala u kategoriji studentica, na poluvremenu je sve vodilo k tome da će i pobjednik biti isti. Kineziologinje su vodile 2-0, a igračice Ekonomije su usput zaslužile i crveni karton zbog prekršaja zadnje igračice u obrani u izglednoj situaciji.

– Prošle godine bilo je 2-0 za njih te je ostao dojam da smo izgubile bez šuta na gol. Na poluvremenu ove utakmice smo si rekle pa nećemo valjda ponovno pokleknuti bez ispaljenog metka. Digle smo glavu i odlučile smo KF-u poremetiti planove, govori nam igračica Ekonomskog fakulteta Petra Lerotić.

Ipak dug ih je još put čekao do titule. Uspjevši smanjiti na 2-1, javili su se novi problemi. Naime zbog igranja rukom van kaznenog prostora pocrvenila je i druga igračica, odnosno golmanica Ekonomije.

Na gol je morala stati igračica Marija Horvatić.

– S igračicom manje, još i tom nesrećom da smo ostali bez golmanice uspjele smo izjednačiti na 2-2, što nas je dosta psihološki diglo, govori Petra.

Poznat raspored odigravanja prvog kola Sveučilišne futsal lige u Zagrebu

Vodile su gotovo cijelu utakmicu, ali su pokleknule na penalima

Treba još jednom naglasiti da su studentice morale odigrati čak dvije utakmice u razmaku od nekoliko sati, s tim da je finale, 40 minuta ‘čistog nogometa’ dakle sa zaustavljanjem vremena prilikom svakog prekida.

Kako nam govori Petra, bilo je izrazito naporno, osobito se ogledati u tom zadnjem duelu sa studenticama Kineziološkog fakulteta, kojima je praktički fizička sprema u opisu zanimanja.

I pet minuta prije kraja, nogometašice KF-a su povele 4-2 i tako sve je vodilo ka očekivanom ishodu, obzirom i na prije spomenute okolnosti.

No tada se Ekonomija odlučuje na taktički potez igranja 5-0, dakle bez golmana. Takvim pristupom uspijevaju smanjiti na 4-3.

– Kada smo došle na gol zaostatka dvije minute prije kraja, nastala je opća jurnjava s obje strane. U toj kaotičnoj igri, za koju ne znam uopće kako smo našle snagu, igračica KF-a je igrala rukom u kaznenom prostoru i dobile smo priliku izjednačiti.

I uspjele smo! Tih malo više od 50 sekundi do kraja, izdržale smo i izborile penale, rekonstruira nam sami kraj utakmice Petra Lerotić.

Ovo su finalisti Sveučilišne futsal lige!

Ako ste dobro pratili opisani tijek utakmice, uočavate da je penale za Ekonomski fakultet morala braniti igračica Marija Horvatić. I to jasno nije prošlo bez drame, štoviše moralo se izvoditi čak šest serija da bi se dobio prvak Sveučilišne futsal lige.

Na kraju su pokleknule igračice Kineziološkog fakulteta, mada su veći dio utakmice vodile s jednim pa i dva gola razlike te u dva navrata imale igračicu više.