Dok se bliži kraj srednje škole, mnogi učenici razmišljaju o prvim poslovnim koracima. Neki već imaju plan, dok drugi još traže svoj smjer.
16:20 1 d 17.04.2026

Mato Njavro, dekan ZŠEM-a, odgovarat će na pitanja u sklopu Dana otvorenih vrata | Foto: ZŠEM
Dani otvorenih vrata održat će se 15. lipnja na kampusu ZŠEM-a u Zagrebu, s namjerom da se odgovori na važna pitanja i brige budućih fakultetskih studenata te im pruži jasniji pogled na bezbrojne mogućnosti koje ih očekuju. Kroz svoja bogata međunarodna iskustva s prestižnih institucija kao što su Sveučilište Bocconi, Harvard, Sveučilište St. Gallen i Singapore Management University, dekan Njavro ima jedinstven uvid u svijet visokog obrazovanja. Kad maturanti započinju svoje akademske puteve, donošenje odluka o sljedećem koraku postaje ključno. Dani otvorenih vrata na ZŠEM-u stoga služe kao platforma za dobivanje dostupnih opcija i otkrivanje idealne putanje prilagođene individualnim aspiracijama.
Dekan Mato Njavro, ugledni akademik i vizionarski lider, predvodit će događaj, prenoseći svoje bogato znanje i iskustvo iz područja visokog obrazovanja. S impresivnom pozadinom u ekonomiji, menadžmentu i financijama, prava je osoba za odgovaranje na pitanja koja muče srednjoškolce koji će prisustvovati događaju. Njegovo stručno znanje, u kombinaciji s njegovom strašću za poticanje mladih, čini ga odličnim izvorom za sve one koji traže vodstvo pri odabiru pravog fakulteta i studijskog programa.

Na ZŠEM-u se organizira Dan otvorenih vrata | Foto: ZŠEM
Studenti ZŠEM-a, koji su već zakoračili u svoje akademske puteve, također će biti prisutni kako bi podijelili svoje perspektive, dojmove i savjete s budućim kolegama. O svojim iskustvima studiranja na ZŠEM-u, akademskim programima, izazovima i prednostima koje su imali tijekom svog putovanja zajedno će s dekanom Njavrom odgovoriti na pitanja:
Luka Medvidović, inženjer i ekonomist, stječe obrazovanje na Fakultetu elektrotehnike i računarstva (FER) i Zagrebačkoj školi ekonomije i menadžmenta (ZŠEM). Osim studiranja, asistent je na dvije katedre ZŠEM-a: katedra za financije i računovodstvo i katedra za ekonomiju i matematiku. Medvidović je sudjelovao u nekoliko projekata, uključujući razvoj IT rješenja za hrvatsku zadrugu Glas poduzetnika. Osim toga, autor je publikacije “Stringency without efficiency is not adequate to combat pandemics”, objavljene u časopisu Chaos, Solitons & Fractals.

Luka Medvidović, student | Foto: ZŠEM
Kristijan Jakšić je content creator koji upisuje 3. godinu na ZŠEM-u. Dvostruki je dobitnik dekanove liste koja nagrađuje izvrsne studente te je dobitnik stipendije Zaklade Ivana Hodak. U slobodno vrijeme voli putovati, čitati i unaprjeđivati svoje vještine u području marketinga. Uskoro odlazi u Indiju kako bi odradio stručnu praksu u jednoj od najvećih državnih agencija u Indiji.

Kristijan Jakšić, student | Foto: ZŠEM
Ana Knežević, mlada i komunikativna djevojka koja je iskoristila prilike međunarodne razmjene ZŠEM-a te tako otišla na studentsku razmjenu u Pariz na Paris School of Business, a od početka godine radi u odjelu marketinga ZŠEM-a kao asistentica voditeljice ureda marketinga. Od jeseni upisuje diplomski MBA program s dodatnom diplomom na ZŠEM-u i Excelia Business School.

Ana Knežević, studentica | Foto: ZŠEM
Tijekom Dana otvorenih vrata, srednjoškolci će imati priliku sudjelovati u interaktivnom panelom s dekanom Njavrom te njegovim gostima, studentima ZŠEM-a. Oni će dobiti uvid u različite studijske discipline, razumjeti prednosti studiranja ekonomije i menadžmenta i istražiti raznolike karijerne putove koji se otvaraju nakon diplome. Panel će pomoći srednjoškolcima da otkriju svoje strasti, identificiraju svoje snage i donesu odluke koje se usklađuju s njihovim dugoročnim ciljevima.
Osim toga, Dani otvorenih vrata pružit će uvid u živahni studentski život na ZŠEM-u, prikazujući vrhunske sadržaje, ugledno nastavno osoblje i raznoliku studentsku zajednicu. Budući studenti će imati priliku istražiti kampus, komunicirati s trenutnim studentima i dobiti izravno iskustvo ZŠEM-a.
Zagrebačka škola ekonomije i managementa (ZŠEM) je renomirana visokoškolska institucija u Hrvatskoj posvećena pružanju izvrsnosti u poslovnom i ekonomskom obrazovanju. S naglaskom na praktičnom znanju, internacionalizaciji i poduzetništvu, ZSEM priprema svoje studente da postanu budući lideri u svojim odabranim područjima. Kako bi osigurali svoje mjesto na najboljoj poslovnoj školi u Hrvatskoj, prijavite se putem poveznice.
Dok se bliži kraj srednje škole, mnogi učenici razmišljaju o prvim poslovnim koracima. Neki već imaju plan, dok drugi još traže svoj smjer.
16:20 1 d 17.04.2026
U konkurenciji 100 studenata iz 20 zemalja i sveučilišta poput Cambridgea i Oxforda, na prvom Delta natjecanju slavila je domaća ekipa.
14:30 1 d 17.04.2026
Maturanti, muči vas opća kultura na prijemnom za arhitekturu? Ovo vam može pomoći
Opća kultura mnogima je najnepredvidiviji dio prijemnog za arhitekturu. Arhitektica Leila Nanuk zato maturantima pomaže kroz besplatan newsletter.
13:50 2 d 16.04.2026
Sadašnji studenti Sveučilišta u Puli ostavljaju nasljeđe budućim generacijama - otvoren je prostor za učenje, druženje i zabavu, sve pod istim krovom.
08:00 3 d 16.04.2026
Mikroplastika prijeti životinjama i ljudima, a Nina je znanstvenica koja pokušava riješiti taj izazov. Oprezno je optimistična da ćemo u tome uspjeti.
08:01 3 d 16.04.2026
Izbjegnite distrakcije i stvarno se posvetite učenju, a u tome vam mogu pomoći neočekivani saveznici
Fokus, bilješke i organizacija dana često su najveći izazov učenicima i studentima, ali postoje rješenja koja mogu uvelike olakšati učenje.
13:50 4 d 14.04.2026
Kako započeti karijeru u IT industriji? Priča iz Spanova Service Deska
Nije call centar, a mnogima je bio prvi korak u IT karijeri. Otkrivamo kako izgleda rad u Service Desku Spana i zašto je to dobra odskočna daska.
10:30 8 d 10.04.2026
Uskoro upisujete faks? Aktualni i bivši studenti odgovorit će na sva vaša pitanja o studiranju
Od profesora i studenata možete čuti sve o studijskim programima i studentskom životu, te ih pitati sve što vas zanima. Obvezna je prijava na događaj.
09:00 10 d 09.04.2026
Faks dobiva novu dekanicu, pobijedila profesora: Ovo su joj obećanja
Na čelo Fakulteta dentalne medicine u Rijeci od listopada stiže profesorica Nataša Ivančić Jokić koja je pobijedila profesora Davora Kuiša.
10:13 23 h 18.04.2026
Poznat prvi kandidat za novog rektora u Splitu: 'Ima bogato iskustvo i stručnost'
Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu predložio je svog profesora i aktualnog prorektora Nikolu Koceić-Bilana za kandidata za rektora.
16:19 2 d 16.04.2026
Veliko istraživanje otkrilo probleme studenata u Hrvatskoj: Evo čemu daju najlošije ocjene
Porastao je broj studenata s problemom motivacije, 77% njih ima probleme koji ometaju studij, a najlošije ocjenjuju prostore fakulteta i referade.
12:21 2 d 16.04.2026
Tri mjeseca prakse u Barceloni promijenila im pogled na rad s djecom: Evo što su doživjele i naučile
Dvije studentice iz Zadra donose dojmove s prakse u Španjolskoj, gdje su radile u Montessori vrtiću i stekle iskustvo koje nadilazi učionicu.
07:00 3 d 16.04.2026