Pretraga

Marco je influencer koji je s 21 godinu s dečkom napravio kuću: ‘Svojim sam rukama gradio temelje’

A- A+

Ima 21 godinu, šminka se, kuha, ima odličan smisao za modu, a od influencerstva se uzdržava već tri godine. Njegovo je ime Marco Cuccurin, a za one koji ne znaju, s dečkom je, sada već gotovo u potpunosti, izgradio kuću. Svojim je vlastitim rukama gradio temelje i sve objavljivao na Tiktoku gdje ga prati preko pola milijuna ljudi.

marco cuccurin

Marco Cuccurin influencer je koji pomiče granice, a upravo si je izgradio i kuću
Foto: Filip Miloš (@milos._photography)

Domaća javnost, unatoč tome što pomno prati njihov svaki korak, još nije oduševljena influencerima. Dezinformacija je puno. Stav jednog dijela populacije je da se ne radi o pravom poslu, da se influenceri samo naslikavaju i troše novac koji im je, valjda, pao s neba. Među onima koji ne hejtaju influencere, ipak ima ekipe koja sa sobom nosi određene predrasude pa misli da influenceri samo uživaju u luksuzu pritom dokumentirajući svaki dio svojeg života.

Da tomu nije tako i da se influenceri razlikuju, baš kao i ljudi u globalu, od čovjeka do čovjeka, pokazuje i Marco Cuccurin (@markomarkec3) influencer koji pomiče sve granice na ovim prostorima. Hrabar i odvažan, poznat javnosti kao dečko koji se šminka, strastveni je kuhar, imao smisao za modu, a s dečkom je upravo izgradio svoju vlastitu kuću. Sam je gradio njene temelje i na to je, kaže, posebno ponosan.

Koliko se dugo već baviš ovim, influencerskim poslom?

Sada je tri godine da intenzivno da radim i živim od toga, iako, po definiciji je influencer osoba koju prati veći broj ljudi i koja na njih utječe, ja sam to negdje bio negdje prije sedam godina još.

Sviđa li ti se tvoj posao?

Naravno. Čak ga ne volim niti nazivati poslom. Volim ga nazivati mojim životom. To je naprosto moj stil života, nijedan dan ne gledam kao posao. Kad se probudiš i radiš ono što voliš, ne postoji loš dan, ne postoji čangrizavost, kada je u pitanju ‘posao’. Nasmijan sam i veselo koračam ka svakom cilju i mogu ti reći da ovo obožavam. Zaista sam cijeli život htio biti pred kamerama, baviti se glazbom i ovim što danas radim.

@markomarkec3 Part 1. o cijeloj situaciji #fypシ ♬ original sound – Marco Cuccurin🥥

Koji ti je najdraži dio posla? Snimanje, fleksibilnost, ljudi?

Hmm, definitivno se mogu složiti da volim ljude jer su ovom poslu svi ljudi kreativci otvorenog uma. Tu nećeš doživjeti mržnju, homofobiju ni bilo što treće. Imam jako lijepo okruženje, neovisno o tome na kojem sam setu, što god da radio, je li to za neku kampanju, seriju ili pjesmu…

Mogu još reći da mi je najdraži dio snimanje jer, kao što sam ti i rekao, volim biti pred kamerama. Tamo se osjećam kao svoj na svome i srce mi je kao kuća. Fleksibilnost je isto prednost, ja nemam radno vrijeme, mogu si dozvoliti godišnji kad god poželim. Dobro, ne baš uvijek kad želim, ali svakako sam fleksibilniji od ljudi koji rade u uredu osam sati dnevno.

Dečko koji je out and proud i šminka se zvuči kao next level za naše društvo; koliko ti znači podrška tvojih pratitelja

Na početku, kad sam se tek outao i šminkao se, nije bilo lako. Dobivao sam puno hejt komentara. Uz puno borbe i ustrajnosti počela je dolaziti i podrška. Uvijek je bilo, ali sada se umnožila za tisuću. Mogu reći da devedeset posto ljudi koji me prati me i podržava, piše prekrasne komentare. Imam veliku podršku. Mogu se složiti s tobom da je jako hrabro za naše društvo, pogotovo na balkanskom području, no to i je bio moj cilj, biti svoj, hrabar, drugačiji, potaknuti druge ljude da budu svoji i da negdje ostavim trag dok sam živ. Uvijek sam vjerovao da sam tu da bih napravio nešto veće.

Ljudi često ne razumiju pa znaju kritizirati influencere da su neradnici. Što poručuješ takvima?

Preporučio bi im da malo istraže o tome, prije nego što sude. Influenceri su budućnost. Marketing na društvenim mrežama je budućnost marketinga. Prvo, zato što su influenceri subjektivni. Drugo, zato što ljudi koji nas prate su nam na neki način prijatelji, povežemo se s njima, i onda će se više brendova okrenuti ovakvom načinu oglašavanja jer znaju da nam publika vjeruje i da će prije kupiti proizvod preko nas, nego ako vide korporacijsku reklamu na televiziji.

To je jedan od banalnih primjera da pokažem ljudima kako je sve što mi radimo zaista kompleksno. Dok na televiziji imaš tim od deset, dvadeset, trideset ljudi, ja jedan radim i produkciju, i kreativu, i frizer sam, i stilist sam… Tako da, puno je teže nego što se nekim čini.

@markomarkec3 Gradimo,pogodite šta?!?👷🏻‍♂️💪 JEDVA ČEKAM OTKRITI!! P.s Sretan Uskrs svima koji ga danas slave,volim vas sve♥️ #fypシ #vlog ♬ original sound – Marco Cuccurin🥥

Dvadeset ti je godina i izgradio si sebi kuću. Doslovno si sudjelovao u gradnji i to si pratio na Tiktoku. Kako si se odlučio na to?

Izgraditi sebi kuću, to je poseban, čaroban osjećaj. Moram priznati da sam ponosan na sebe i svog dragog jer smo u ovo sve krenuli zajedno. Prekrasan je osjećaj znati da ti se tvoji ciljevi i snovi ostvarili. Ne samo što se ostvaruju, već ti zaista živiš sve ono što si nekada sanjao. Odrastao sam na socijali, nismo imali novca, a znati da sad mogu pružiti sebi, a u budućnosti i njima puno bolji život, to je čaroban osjećaj. Sretan sam što sam svojim rukama gradio temelje kuće jer ću još ponosnije živjeti u njoj.

Kako bi opisao taj ‘put’ do svoje kuće, koju gradiš i svojim rukama? Kakav je osjećaj?

Odlučio sam se na to u dogovoru s partnerom. Shvatili smo da je vrijeme. Zašto živjeti u najmu, ako ti mogućnosti pružaju izgradnju kuće? Htjeli smo se osamiti i zato ne radimo kuću u gradu već u jednom malom mjestašcu. Želimo privatnost, maknuti se od pogleda javnosti.

U zadnje vrijeme sam sve češće i češće ‘na meti’, i to mi ne smeta, to sam i odabrao i volim to, no evo volio bih da moje osobno i privatno vrijeme ostane privatno. Prekrasan je osjećaj izgraditi sebi dom, jako sam ponosan na sebe i to mogu reći na glas. Mislim da bi bilo tko na mojem mjestu, da ima 21 godinu i radi tako veliki potez, sigurno bi bio ponosan.

marco cuccurin
Share via
Copy link
Powered by Social Snap