Pretraga

Pogledajte koji učenici zastupaju hrvatske školarce

Srednjoškolci su dobili svoje predstavnike u okviru Nacionalnog vijeća učenika. Najviše predstavničko tijelo učenika osnovnih i srednjih škola prije nekoliko dana je održalo konstituirajuću sjednicu u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta. Nacionalno vijeće učenika broji 21 člana iz svih županija u Hrvatskoj.

Nacionalno vijeće učenika, najviše predstavničko tijelo svih učenika u državi, osnovano je prije nekoliko dana na konstituirajućoj sjednici pri Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta. Preko Vijeća će školarci iz cijele Hrvatske će izvještavati ministra Željka Jovanovića o pitanjima važnim za učenike.
Vijeće ima ideju predlagati mjere poboljšanja rada u školama, pratiti rezultate i rad učenika u obrazovanju ali i pomagati učenicima pri ispunjavanju njihovih obveza.

Uz to učenici žele promicati sportski duh, borbu protiv svih vrsta ovisnosti te promicati interese učenika s posebnim potrebama.
Sve to radit će učenici koji su nabrojani u nastavku, a ukoliko imate problema, prijedloga ili komentara, pronađite predstavnika vaše županije.

Nacionalno vijeće učenika djelovat će u ovom sastavu:

  • Karlo Horvat, 8. razred OŠ V. Nazora, Daruvar, Bjelovarsko-bilogorska županija

  • Ivan Marciuš, Ekonomska i trgovačka škola Čakovec, Međimurska županija

  • Lukra Širok, Biskupijska klasična gimnazija Ruđera Boškovića s pravom javnosti, Dubrovačko-neretvanska županija

  • Ivan Vojvodić, Gimnazija Gospić, Ličko-senjska županija

  • Filip Trezner, Šumarska i drvodjeljska škola Karlovac, Karlovačka županija

  • Vanesa Kovačić, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva u Đurđevcu, Koprivničko-križevačka županija

  • Lucija Števanović, Srednja škola Pregrada, Krapinsko-zagorska županija

  • David Kos, II. gimnazija Osijek, Osječko-baranjska županija

  • Karlo Stipić, Srednja ekonomska škola Pula, Istarska županija

  • Luka Leopoldović, Prirodoslovno-matematička gimnazija Požega, Požeško-slavonska županija

  • Lea Sečen, Gimnazija Andrije Mohorovičića u Rijeci, Primorsko-goranska županija

  • Hana Josić, Gimnazija Sisak, Sisačko-moslavačka županija

  • Matej Plivelić, Tehnička škola Slavonski Brod, Brodsko-posavska županija

  • Gabrijela Grubišić-Čabo, Gimnazija Dinka Šimunovića u Sinju, Splitsko-dalmatinska županija

  • Mario Dominik Burić, Gimnazija Antuna Vrančića Šibenik, Šibensko-kninska županija

  • Ivana Novak, Medicinska škola Varaždin, Varaždinska županija

  • Antonio Ripić, Srednja Ekonomska škola Vukovar, Vukovarsko-srijemska županija

  • Petra Ratajec, Srednja škola Stjepana Sulimanca u Pitomači, Virovitičko-podravska županija

  • Jakov Denona, Strukovna škola Vice Vlatkovića, Zadarska županija

  • Borna Škrlec, Osnovna škola Ksavera Šandora Đalskog, Sveti Ivan Zelina, Zagrebačka županija

  • Ana Iva Tomić, Prva ekonomska škola Zagreb, Grad Zagreb.

  • Za predsjednika Vijeća izabran je Luka Leopoldović, učenik Prirodoslovno-matematičke gimnazije Požega, a za njegova zamjenika Karlo Horvat iz OŠ Vladimira Nazora Daruvar.