Pretraga

[VIDEO] Profesori snimili spot o gimnaziji koju je razorio potres: ‘Naša škola nije zgrada, nego ljudi’

A- A+

Proteklog ponedjeljka prošlo je točno tri mjeseca otkako je Zagreb pogodio potres magnitude 5.5, nakon kojeg je uslijedila i serija manjih potresa. U njemu je oštećeno nekoliko obrazovnih ustanova, a velika šteta zabilježena je u Gornjogradskoj gimnaziji. Baš 22. lipnja, škola je objavila video s optimističnom porukom, a u njemu sudjeluju profesori.

Screenshot: YouTube

– Nakon što nam je razrušeno radno mjesto krenuli smo u akciju. Iako to u pravilu rade učenici, prvi put promotivni spot škole snimili smo upravo mi, profesori. Objavljujemo ga 22. lipnja, točno tri mjeseca od kada je Zagreb, a i našu školu, pogodio razoran potres i oštetio zgradu u kojoj se nastava odvija još od davne 1607. godine. Zbog oštećenja smo prisiljeni privremeno napustiti Gornji grad te preseliti u MIOC. No, bez obzira na sve, pozivamo osmaše da upišu našu školu jer popularna ‘Gornjogradska’ nije zgrada, nego ljudi – profesori i učenici, poručili su iz Gornjogradske gimnazije u videu.

Izdvojeni članak

Započeo je proces upisa u srednje: Osmaši, provjerite na čemu sve možete prikupiti bodove

Podsjetimo, osim što maturanti iz gornjogradske trenutno pišu maturu u XV. gimnaziji, u toj će školi najesen slušati i nastavu jer šteta koju je Gornjogradska pretrpjela neće biti sanirana.

– Velika prijetnja su dimnjaci od kojih su se urušila samo dva i uništili krovište sjeverne strane zgrade i zid uz atrij. Ostali dimnjaci su nagnuti i prijete urušavanjem i mogu probiti u niže katove zgrade. Radnici Civilne zaštite i druge službe ovih će dana pokušati urušiti dimnjake i dijelove zgrade koje prijete sigurnosti prolaznika. Najbolje je prošao donji dio zgrade gdje su kamene bolte, izvijestili su iz škole nekoliko dana nakon potresa.

Promo spot u kojemu profesori poručuju kako škola nije zgrada nego ljudi te pozivaju osmaše da upišu Gornjogradsku, možete vidjeti u nastavku. U snimanju i montiranju kratkog filam pomogli su  bivši učenici škole.

Više o Gornjogradskoj gimnaziji možete doznati u našem online predstavljanju škola na poveznici.

[VIDEO] Profesori snimili spot o gimnaziji koju je razorio potres: ‘Naša škola nije zgrada, nego ljudi’
Share via
Copy link
Powered by Social Snap