Bez poraza otišli do kraja i uzeli titulu: Poznat prvak Sveučilišne futsal lige u Zagrebu

Nakon 8 godina posta, pehar namijenjen sveučilišnom futsal prvaku u Zagrebu ponovno je završio na Kennedyjevom trgu. U finalnom duelu između Ekonomskog i Građevinskog fakulteta, više su pokazali Ekonomisti, svladavši svoje protivnike s uvjerljivih 5:1. No, sve do 31. minute bilo je za obje ekipe aktivnih 2:1.

Tada je prvo Martin Šundov, tijesnu rezultatsku razliku povećao na 3:1, da bi dvije minute kasnije kapetan Ekonomije Domagoj Durlen, s bijele točke rezultat odveo na sigurnih 4:1.

Bilo je neizvjesnije nego što to rezultat pokazuje

Poznati finalisti Sveučilišne futsal lige u Zagrebu: Uzbudljiv playoff donio je neočekivane borce za krunu

Do kraja su igrači Ekonomskog fakulteta svoju vrhunsku sezonu zaključili još jednim pogotkom tri minute prije kraja utakmice, za konačnih 5:1. No, bilo je neizvjesnije nego to rezultat pokazuje. Potvrđuje to i najbolji igrač finala te kapetan Ekonomije.

– Napokon smo osvojili zlato, mislim da je ova generacija to zaslužila, cijelu sezonu 13 utakmica i 13 pobjeda. Uspjeh je još veći kada se uzme u obzir da smo ključni dio sezone odigrali bez Tvrtka Pajalića koji se ozlijedio na samom početku, Mirka Rogošića i prvog golmana Marina Bogoja. Na svu sreću novi dečki, koji su tek došli odigrali su iznad svih očekivanja. Što se tiče finala, dobro smo ušli u utakmicu i poveli u prvoj minuti. Do poluvremena smo mogli imati veliku prednost, no Građevina je izdržala i u drugom poluvremenu nas pošteno pritisnula, ali golman Goleš je izvukao moguće i nemoguće. Čestitao bih Građevini na srebru, koje su osvojili uz izostanak Hercega. Rezultat od 5:1 nije realan jer je bilo neizvjesno do samog kraja utakmice, govori nam Domagoj Durlen.

Ekonomisti uz impresivnu gol razliku došli do svoje treće titule u deset godina

[Sveučilišna futsal liga] Građevina se trećom uzastopnom krunom upisala u povijest

Da je Ekonomski fakultet uistinu bespogovorno zaslužio titulu u najpopularnijem sveučilišnom sportu, otkrit će nekoliko podataka.

Do titule su došli bez da im je itko otkinuo i bod. U prvoj fazi natjecanja nanizali su 9 pobjeda uz gol razliku 62:16.

Potom su u osmini finala zabilježili najveću pobjedu sezone u play offu, svladavši FKiT rezultatom 11:1.

Onda su u četvrtfinalu svladali prošlogodišnjeg pobjednika FER, da bi potom u polufinalu izbacili i prošlogodišnjeg finalista Edward Bernays. Na kraju su natjecanje završili s impresivnom gol razlikom 84:21.

To znači da su zabijali 6,5 golova, a primali ih tek 1,6 po utakmici, što zvuči poprilično nevjerojatno.

Statističkim podacima dodajmo činjenicu da su Ekonomski i Građevinski fakultet stalni gosti završnica Sveučilišne futsal lige u posljednjem desetljeću. Naime, oba fakulteta su u zadnjih deset godina osvojili po tri titule u futsalu za studente.

Utakmica za treće mjesto u Sveučilišnoj futsal ligi na rasporedu je idući vikend odnosno 4. svibnja. Za broncu će se boriti TVZ i Edward Bernays.

Finale za studentice 4. svibnja

Do finalne faze, stiglo je i natjecanje u futsalu u konkurenciji studentica. U polufinalnim dvobojima ogledale su se stare znanice s KiF-a i Ekonomskog fakulteta te FKIT i FER. Da Ekonomija ne bi imala dvostruke finaliste, pobrinule su se KiF-ovke koje su s tijesnih 3-2, izborile još jedno finale Sveučilišne futsal lige. Tamo će ih čekati FKIT, koji je u ništa manje neizvjesnom polufinalu, izbacio FER. Iako konačni rezultat 4-1 sugerira sigurnu pobjedu FKIT, valja napomenuti da su zadnja dva gola igračice ovog fakulteta postigle u posljednjoj minuti. Finale i utakmica za treće mjesto igrat će se 4. svibnja, a mjesto radnje će biti SD Martinovka.