Hrvatski nogometaš koji je zabio prvi gol u novom mileniju

Hrvatski napadač, koji je nosio dres belgijske reprezentacije Branko Strupar, zabio je prvi ligaški gol u novom tisućljeću. Naime poznato je kako Englezi nemaju božićno-novogodišnje praznike, što je iskoristio naš nogometaš. On je u prosincu 1999. prešao iz redova belgijskog Genka u engleski Derby County. Ubrzo nakon toga, točnije trećeg siječnja 2000. u ogledu Premiershipa protiv Watforda, nakon samo dvije minute, Strupar je postigao pogodak i time zabilježio prvi ligaški gol u 2000. dakle i u novom mileniju.

Bivši hrvatski napadač Branko Strupar, koji se proslavio izgrajući za belgijsku reprezentaciju, postigao je prvi ligaški pogodak u novom mileniju. Naime trećeg siječnja 2000., u utakmici Premiershipa njegova Derby Countya protiv Watforda, Strupar je već u drugoj minuti poentirao, čime se zauvijek upisao u povijest.

Hrvatski nogometaš koji je postigao pet pogodaka u jednoj utakmici španjolske Primere

Ovaj sada 43-godišnji bivši nogometaš, ponikao je u NK Španskom, a 1994. prelazi u belgijski Genk, u kojem je u pet sezona igranja ostavio najdublji trag. U 168 odigranih utakmica postigao je izvrsnih 106 golova.

Godine 1998. osvojio je belgijsku inačicu Zlatne kopačke (Belgian Golden Shoe), budući da je s 22 pogotka bio prvi topnik prvenstva.

Tri godine je bio član i belgijske izabrane vrste. U tom vremenu odigrao je 17 utakmica i zabio pet golova.

Karijeru je završio u Dinamo Zagrebu u sezoni 2003./2004. I u toj posljednjoj sezoni bio je učinkovit te je u 13 mečeva, sedam puta zatresao mrežu.

Pogledajte povijesni Struparov pogodak Watfordu. Utakmica je završila važnom pobjedom Derby Countya 2-1, a kraj sezone Struparov tim je dočekao jedno mjesto izvan zone ispadanja.