Pretraga

Izvrsna prilika za učenike iz desetak gradova: Besplatni tečajevi programiranja i izrade web-stranica

A- A+

Učenici Splitsko-dalmatinske županije već četvrtu godinu zaredom imaju priliku naučiti programirati, ali i izrađivati web-stranice i aplikacije. Tečajevi su besplatni, a izvode se u sklopu projekta ICT županija u nekoliko škola.

foto: Sean Lim za Unsplash

I EDIT CodeSchool, besplatna škola programiranja, kreće u novu školsku godinu.

– Uz moto ‘Znanje dostupno svima’, u Splitsko-dalmatinskoj županiji već četvrtu godinu organiziramo EDIT CodeSchool – besplatnu školu primijenjenog programiranja u kojoj učenike osnovnih i srednjih škola podučavamo osnovama programiranja i izradi web stranica i aplikacija kroz četiri različita tečaja, kažu voditelji projekta ICT županija.

Izdvojeni članak

Besplatna radionica: Nauči kako od HNK napraviti portret nove galaksije

U 11 osnovnih i 15 srednjih škola provodit će se besplatni tečajevi za učenike, a sve što oni trebaju je pronaći sebi najbližu školu te se, uz suglasnost roditelja, prijaviti na tečajeve, koje je do sada, u prethodne tri godine, završilo preko 1.700 upisane djece.

Ove godine u ponudi su tri tečaja.

Kroz Osnovni tečaj u osnovnim školama (7. i 8. razredi) polaznici će, najavljuju organizatori, ući u svijet razvoja inteligentnih web aplikacija (RIWA) i usvojiti osnove HTML-a, CSS-a i Javascript-a.

Kroz Osnovni i srednji tečaj u srednjim školama polaznici detaljnije usvajaju HTML, CSS i JavaScript kroz zadatke i razvoj mrežnih stranica.

Tu je i Napredni JavaScript tečaj za više razrede srednjih škola kroz koji polaznike podučavamo programiranju web aplikacija koristeći Bootstrap, ReactJS, Node JS i baze podataka.

Pronađite najbližu - škole u kojima možete pohađati tečajeve

OSNOVNE ŠKOLE:
1. Josipa Pupačića – Omiš (Branko Ćatipović)
2. Majstora Radovana – Trogir (Ana Marija Sačer)
3. Žnjan Pazdigrad – Split (Nataša Zvonar)
4. Meje – Split (Marijana Polić Kuko)
5. Marjan – Split (Boris Aračić)
6. Dr. Fra Karlo Balić – Šestanovac (Danijel Dodig)
7. Mejaši – Split (Antonia Gotovac)
8. Stjepana Radića – Imotski (Zoran Gabelica)
9. Filipa Lukasa – Kaštel Stari (Ivona Šitin)
10. Grohote – Šolta (Ines Jovanović)
11. Manuš – Split (Katica Jukić)
SREDNJE ŠKOLE
1. Ekonomsko i upravna – Split (Jozica Pažanin)
2. Gimnazija dr. Mate Ujevića – Imotski (Martina Maršić)
3. Prirodoslovno tehnička – Split (Iliana Babić)
4. III.Gimnazija – Split (Ana Oreb / Ante Bartulović)
5. Tehnička i industrijska R.Boškovića – Sinj (Marija Gaurina)
6. Elektrotehnička – Split (Marin Ivandić)
7. Brač – Supetar (Sandra Radulovski)
8. I.Gimnazija – Split (Maristela Rubić)
9. IV.Gimnazija Marko Marulić – Split (Drago Koštić)
10. Zdravstvena – Split (Mirjana Gaćin Bilin)
11. Braće Radić – Kaštel Štafilić (Andrijana Skelić)
12. Turističko – ugostiteljska – Split (Kristijana Paskvali)
13. Obrtnička – Split (Milena Knezović)
14. Škola za dizajn, grafiku i održivu gradnju – Split (Nikolina Smilović)
15. V. Gimnazija – Split (Roko Brljević)

Prijaviti se možete na stranicama ICT županije, gdje možete pronaći i više informacija.

 

Izvrsna prilika za učenike iz desetak gradova: Besplatni tečajevi programiranja i izrade web-stranica
Share via
Copy link
Powered by Social Snap