Juniori Dinama u osmini finala Lige prvaka! Nakon drame penala svladali Ruse

Dok seniorska momčada zagrebačkog Dinama u četvrtak čeka ispit kojeg čekaju generacije, podmladak Modrih se pobrinuo za još malo pozitivnih vibracija u Maksimirskoj 127, plasmanom u osminu finala juniorske Lige prvaka!

Screenshot: YouTube

Na Hitrec Kacianu su Dinamovi igrači do 19 godina svladali moskovski Lokomotiv, nakon izvođenja jedanaesteraca, prenose Sportske novosti.

[VIDEO] Juniori Dinama i prezimili i otišli do velikog četvrtfinala Lige prvaka

U regularnom dijelu utakmice rezultat je bio 1-1. Golom Šipoša, Dinamo je vodio od 13., sve do 92. minute. No, stalni napadi Rusa, okrunjeni su golom Faizulina u 92. minuti. Kako pravila nalažu odmah se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

U prve tri serije penala svi igrači su postigli pogotke, da bi Osnovov u četvrtoj, obranio sjajni golman Horkaš.

Inače Horkaš je imao i svojevrsnu pripremu pripremu za jedanaesterce. U 70. minuti je prvo skrivio penal da bi ga potom obranio.

Kako su ovoga puta su dobro provjereni žuti kartoni, ne bi se smio ponoviti slučaj Fintić, što znači da Dinamo ovoga puta ide među najboljih 16 mladih ekipa Europe.

Tamo će ih čekati pobjednici grupne faze ‘UEFA Champions League path’.

To su redom: Ajax, Atlético Madrid, Barcelona, Hoffenheim, Liverpool, Manchester United, Porto i Real Madrid.

Poslije toga klubovi igraju četvrtfinale, dok se završnica (polufinale i finale) igra u jednom tjednu u travnju 2019.

Za kraj navedimo Dinamovu mladu vojsku, koja je od prve minute istrčala na Hitrec Kacian i preskočila moskovski Lokomotiv: Horkaš, Hrvoj, Antovski, Franjić, Gvardiol, Šutalo, Marin, Gjira, Šipoš, Čuže, Baturina.