Pretraga

‘Kakva umjetnost’: Student gradivo iz Kaznenog prava urezao u kemijske olovke

A- A+

Gotovo svi su barem jednom u životu pokušali prepisivati, a neke od prepisivačkih metoda mogu biti prilično kreativne. Jedna od njih je upravo Twitter oborila s nogu. Profesorica prava podijelila je fotografiju kemijskih olovaka koje su ‘ukrašene’ izrezbarenim šalabahterima iz kaznenog prava. Studentu je oduzela kemijske i sačuvala ih kao podsjetnik na originalnu metodu prepisivanja, a korisnike Twittera je oduševila nesvakidašnjom oblikom akademskog nepoštenja.

20221018_110359

Foto: Yolanda de Lucchi Twitter

Profesorica prava iz Španjolske, Yolanda de Lucchi na Twitteru je objavila jedan nesvakidašnji oblik prepisivanja. Prije nekoliko godina studentu je zaplijenila nekoliko kemijskih olovaka na kojima je bilo urezano gradivo iz Kaznenog prava.

– Pospremajući svoj ured, naišla sam na suvenir s fakulteta koji sam jednom studentu zaplijenila prije nekoliko godina. Kazneno pravo na kemijskim olovkama. Kakva umjetnost!, napisala je Yolanda.

Izdvojeni članak

Prizor iz zagrebačke škole nasmijao korisnike društvenih mreža: ‘Plakanje je besplatno’

Njezina objava je eksplodirala na Twitteru i skupila gotovo 300 tisuća ‘lajkova’. U komentarima se oglasio i netko tko tvrdi kako poznaje autora umjetničkog djela akademskog nepoštenja. Navodno je student u tehničke olovke umjesto mine stavljao iglu kako bi lakše izrezbario kemijske olovke.

Ukrašene kemijske nasmijale su brojne korisnike Twittera. Neki su se prisjetili vlastitih metoda prepisivanja, poput pisanja šalabahtera na etikete boca gaziranih pića. Drugi su zaključili kako je rezbarenje kemijskih olovaka vjerojatno oduzelo više vremena nego učenje Kaznenog prava. Nekima šalabahteri nisu bili metoda akademskog nepoštenja, već učenja.

– Čovjek puno nauči dok ih izrađuje. Napravio sam šalabahter nekoliko puta i nikad ih nisam upotrijebio, jer bih u međuvremenu sve naučio, napisao je jedan korisnik Twittera.