Malonogometaši iz Srednje škole Krapina najbolji na Državnom prvenstvu

Malonogometaši Srednje škole Krapina su osvojili titulu na Državnom prvenstvu, pobijedivši 2:1 u finalu Gimnaziju ‘Fran Galović’ Koprivnica. Samo pet minuta prije kraja Koprivničani su imali penal pri rezultatu 1:1, no nakon što ga nisu iskoristili kažnjeni su golom s druge strane. Bio je ovo duel sve redom perspektivnih nogometaša. Osim golmana cijela momčad gimnazije iz Koprivnice sačinjena je od igrača Slaven Belupa, dok su Krapinjani raspoređeni u nekoliko klubova, a većina su počeli karijeru u malonogometnom klubu Renault Auto Krešo, te osvojili u ovom sportu kadetsko prvenstvo Hrvatske prije nekoliko godina. Broncu je uzela ekipa Komercijalno-trgovačke škole iz Splita uvjerljivom pobjedom 3:0 nad Srednjom školom Jelkovec.

Detalj s dodjele priznanja

U napetoj završnici ekipa Srednje škole Krapina osvojila je malonogometno Državno prvenstvo. Bolji su u finalu bili od Gimnazije ‘Fran Galović’ Koprivnica rezultatom 2:1. Ishod je mogao biti i drukčiji da su pet minuta do kraja utakmice Koprivničani iskoristili kazneni udarac koji je dosuđen nakon igranja rukom. No, promašaj je dao krila Krapinjanima te su uspjeli zabiti do kraja i osvojiti prvo mjesto. Brončanu medalju osvojili su malonogometaši Komercijalno-trgovačke škole iz Splita uvjerljivom pobjedom 3:0 nad vršnjacima iz Jelkovca.

Srednjoškolsko državno prvenstvo: Malonogometaši iz Splita nezadovoljni suđenjem

Krapina bez poraza od prve runde do titule

Da bi stigli na završnicu u Poreč, Srednja škola Krapina morala je odigrati devet utakmica. Ubilježili su sve pobjede, a nisu imali milosti ni na završnici. Prvo su u skupini dobili dvije utakmice, da bi u polufinalnom meču sa Splićanima egal 3:3 u dvije minute prije kraja pretvorili u siguran prolaz.

– Iako smo mi pred kraj došli na izjednačen rezultat, momci su vodili cijelu utakmicu, pokazali fizičku nadmoć, zabili kontru za 4:3 i zasluženo otišli u finale, komentirao je polufinalni ogled kapetan Komercijalno-trgovačke škole iz Splita Ivica Ramadža, inače član podmladka MNK Mejaši. Dodao je i da je utakmica za treće mjesto također bila jednostrana i da nisu suparnicima iz Jelkovca ostavili ni najmanju šansu za uspjeh.

Fotogalerija: Prvi sportaši se okitili medaljama na Državnom prvenstvu

Neutješni Koprivničani

Mada nije neuspjeh biti drugi u Hrvatskoj u sportu gdje se natječe iznimno velik broj ekipa, ostao je dojam da su se Koprivničani sami na kraju ukopali.

– Nismo iskoristili niz zicera, promašili smo i penal tako da nije moglo biti drukčije na kraju, rekao je Deni Hajdarović jedan od gimnazijalaca iz Koprivnice.

S druge strane kapetan ekipe Srednja škola Krapina Denis Gamilac bio je samouvjeren i prije utakmice rekavši da su bez konkurencije bili na županijskom i poluzavršnom natjecanju te da svakako idu na prvo mjesto na završnici Državnog. Uspjeh svoje ekipe vidi i u činjenici da su svi igrači ekipa i van terena.