Pretraga

Navalite u Botanički: Pripremaju rasprodaju viška uzgojenih biljaka

A- A+

Botanički vrt zagrebačkog PMF-a prvi vikend u listopadu vjerojatno će rasprodavati višak uzgojenog bilja. Vjerojatno – jer se u slučaju ružnog vremena rasprodaja odgađa za idući vikend. Koje će sve biljke prodavati, ne znaju ni sami, no naći će se tu sobnih biljaka, mesnatica, mesožderki, trajnica, drvenastih biljki i mnogog drugog bilja.

foto: Botanički vrt

– Budući da nismo rasadnik i cilj nam je prodati višak biljaka, nemamo inventar, tj. popis biljaka u ponudi. Stoga ne možemo telefonski davati informacije o dostupnosti određene biljke i količine u prodaji. No, ako tražite nešto posebno poput velebitske degenije, slobodno nam se obratite, kažu iz Botaničkog vrta.

Izdvojeni članak
Farmaceutski botanički vrt 'Fran Kušan'| Šumski kopitnjak| foto: Anton Mezulić

Nakon što je opljačkan, novo iznenađenje zateklo Botanički vrt PMF-a: Ovoga puta su bolje prošli

Zagrebački Botanički vrt, sastavnica Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, priprema rasprodaju viška bilja 3. i 4. listopada od 10 do 14 sati.

Prodavat će sobne biljke, mesnatice, mesožderke, trajnice, drvenaste biljke i mnogo drugo bilje.

No napominju kako se, u slučaju ružnog vremena, rasprodaja odgađa za sljedeći vikend.

Zbog epidemioloških mjera, na izložbi će biti obvezno nošenje maski, a budući da su ekološki osviješteni, u ponudi neće imati plastične vrećice.

– Molimo pripremite sitan novac i ponesite torbe, košare ili cekere! Plastične vrećice ne prodajemo, ali ćemo ponuditi naše platnene torbe! Plaćanje je moguće u samo gotovini, kartice ne prihvaćamo, kažu iz Botaničkog.

Prodaja bilja održavat će  se na parteru– ulaz u prodajni prostor bit će, objašnjavaju, kod velike tužne sofore, a blagajne i izlaz na kraju krške kamenjare. Snađite se!

foto: Botanički vrt

Botanički biljke prodaje kako bi se održali kontinuitet u broju i raznolikosti svojta Zbirke.

– Višak uzgojenih biljaka prodajemo po vrlo povoljnim cijenama. Sav materijal je uzgojen i razmnožen klasičnim, ‘starinskim’ metodama, a zbog manjka adekvatnog prostora za uzgoj te biljke često ne izgledaju sjajno i bujno poput biljaka koje danas možete kupiti u cvjećarnama i vrtlarskim centrima. No izgled vara – naše su biljke zdrave i otporne i neće vam uginuti za godinu-dvije (što je čest slučaj kod biljaka uvezenih iz brojnih europskih rasadnika: te su biljke uzgajane prisilnim i brzim metodama s namjerom što veće zarade svake godine i najčešće ne žive dugo), zaključuju iz Botaničkog.

Napominju i da će vas, prilikom kupnje određene biljke, vrtlar uputiti u pravilnu sadnju i uzgoj.