Pretraga

Student iz Knina najjači na Balkanu

A- A+

Kninjanin Milan Treskavica, pobijedio je u natjecanju u powerliftingu za najjačeg čovjeka na Balkanu, koje se održalo u organizaciji Fitness centra Joker, pred istoimenim kafićem u Splitu. Naime 22-godišnjak i student pri Veleučilištu ‘Marko Marulić’ u Kninu u podigao je u apsolutnoj kategoriji ukupno 815 kilograma.

Student na Veleučilištu ‘Marko Maraulić’ u Kninu, Milan Treskavica pobijedio je u natjecanju u powerliftingu za najjačeg čovjeka na Balkanu, koje je održano u Splitu. Popularni ‘Milan hidraulika’, u apsolutnoj je kategoriji podigao ukupno 815 kilograma i osvojio titulu, ispred Zagrepčanina Antonija Podkubošeka, piše Slobodna Dalmacija.

Izdvojeni članak

Deset najjačih vojski na svijetu

Svojim pothvatima nasmijao publiku

Natjecanje se održavalo u organizaciji Fitness centra Joker, na terasi istoimenog kafića. Kako piše spomenuti izvor, posebno je dojmljiva bila zadnja Milanova serija, kada je u mrtvom dizanju kao od šale dizao prvo 260, a zatim i 300 kilograma.

Time je uspio i nasmijati stotinjak okupljenih gledatelja, koji su u nevjerici promatrali kako Kninjanin bez pretjeranih grimasa podiže ‘šest vrića cementa’.

Ipak, Treskavica nije ovime oborio svoje osobne rekorde, ali dakako pobjedi nije gledao u zube.

– Sretan sam laskavom titulom najjačeg Dalmatinca, ujedno i najjačega čovjeka na Balkanu. Bilo je dobro, moglo je i bolje, ali na kraju sam bio umoran, laktovi su me malo boljeli, tako da nisam uspio podići 320 kilograma u mrtvom dizanju. Inače mi to i nije neka kilaža, već sam dizao toliko, rekao je Milan za Slobodnu Dalmaciju.

Student ekonomije svjetski viceprvak u nanbudu

Natjecanje dogodine u kalendaru poznatog međunarodnog natjecanja

Pobjednici u nižim kategorijama su bili Mate Perić do 125 kilograma, Ernes Glavašević do 110, Ivan Kurobasa do 100 te Asmir Bešić do 90 kilograma.

‘Balkanski’ karakter natjecanju dala je činjenica da su se natjecali uz hrvatske, dizači utega iz Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Dogodine će ovaj splitski turnir, biti uvršten i u službeni kalendar poznatog Global Powerlifting Alliancea.

Inače rekordne težine, koje je Milan Treskavica dizao na treninzima bile su 320 kilograma u mrtvom dizanju te 340 u čučnju. U najtežoj kategoriji onoj preko 125 kilograma uz Kninjanina se natjecao tek Zagrepčanin Antonio Podkubošek, no već je u prvoj seriji bilo jasno da nema šanse pobijediti.

Naime nije se tri puta dovoljno s utegom spustio u čučnju pa su mu pokušaji označeni kao nevažeći. Dogodine se očekuje veći broj natjecatelji i u apsolutnoj kategoriji, među njima i nastup prošlogodišnjeg pobjednika Milana Dotlića, koji se nije natjecao sada, zbog ozljede.