Sveučilišna futsal liga: Favoriti zabilježili uvjerljive pobjede

Drugo kolo zagrebačke Sveučilišne futsal lige obilježile su uvjerljive pobjede favorita. Osobito se rezultatskom nadmoći istaknuo Ekonomski fakultet svladavši Algebru 9-0. No, FER 1 i FER 2, također nisu štedjeli svoje protivnike, a VERN je nakon dvije utakmice jedini bez primljenog gola, a da ih je pri tomu zabio 14. Branitelj naslova Građevinski fakultet također je došao do drugog trijumfa 4:1 protiv Šumarskog fakulteta, uz okolnost da su u 29. minuti ostali bez isključenog Maria Pintara.

Detalj s dvoboja za broncu u Ligi prošle godine / foto: Ivan Božić|srednja.hr

Drugo kolo Sveučilišne futsal lige u Zagrebu obilježilo je napucavanje gol razlike favorita te golijada u duelu Agronomskog i Arhitektonskog fakulteta, gdje je palo 15 zgoditaka.

Svoj povratak na staze stare slave, još je jednom potvrdila Ekonomija pobjedom 9-0 nad Algebrom, gdje se posebno istaknuo Hrvoje Žuvela s četiri pogotka. Junak ove utakmice nam je dao i izjavu.

– Iako nam je Algebra bila nepoznanica, dogovor je bio da na početku krenemo jako. Nakon desetak minuta to je bila utakmica u jednom smjeru. Premda nismo iskoristili mnogo prilika za gol pobjeda je uvjerljiva, čime su pridonijela moja 4 gola. Nadam se da ćemo u buduće ovako nastaviti, rekao je Žuvela.

Obzirom da su u prvom kolu bili slobodni, FER 1 tek je sada imao svoju uvodnu utakmicu, a da su spremni za velike stvari svjedoči čistih 7-0 protiv Filozofskog fakulteta, koji je pak u prvom kolu s 6-0 nadigrao VSITE.

VERN je jedina ekipa koja u dva kola nije primila niti jedan pogodak. Viceprvaci Lige su ponovno bili uvjerljivi obračunavši se s Hrvatskim studijima s 6:0.

Već smo spomenuli da je golijada bila u duelu Agronoma i Arhitekata. Na kraju je s 10-5 slavila Agronomija, koja je sada na tri boda, ali ukupno gledano ekipa su s najviše primljenih pogodaka nakon dva kola (15).

Sve rezultate drugog kola pogledajte u galeriji.