Pretraga

Veliki Liverpool pokleknuo u Zagrebu: Dinamo prošao u četvrtfinale Lige prvaka!

A- A+

Juniorski sastav Dinama plasirao se u četvrtfinale Lige prvaka pobjedom nad Liverpoolom 5:4 nakon izvođenja penala. Regularni dio susreta je završio 1-1, a oba gola su pala u drugom poluvremenu. Liverpool je u jeku Dinamove inicijative uspio povesti golom Duncana u 53. minuti.

Glatzelov prolaz po strani pogotkom u praznu mrežu okrunio je opasni Liverpoolov napadač Duncan, inače rođak Stevena Gerrarda.

Izdvojeni članak

Nesuđeni napadač Segeste postao pouzdani vratar: Upoznajte kapetana Dinamovih juniora Dinka Horkaša

No, stvari je na početak vratio Šipoš, koji je u 68. minuti iskoristio jedno od brojnih ubacivanja najboljeg Dinamova čovjeka na terenu – Antonia Marina.

Recept radnog naziva Penali, prokušan u šesnestini finala protiv moskovskog Lokomotiva, ponovno je bio pobjednički i u ovoj rundi play offa.

Junak 11-eraca bio je isti, golman i kapetan Dinko Horkaš, koji je u skladu sa svojim nadimkom Majstor za penale, protivnicima iz Engleske skinuo čak dva.

Liverpoolov trener, kao da je nakon 0-0 na poluvremenu, priželjkivao penale, budući da je u igru odmah na početku nastavka uveo rezervnog golmana Athertona.

No, to im na kraju nije pomoglo, iako je Atherton skinuo jedan  jedanaesterac Dinamovcima i to baš najboljem igraču susreta Marinu.

No, Marin se srećom nije pretvorio u tragičara, nego će zajedno sa suigračima na noge pobjedniku susreta Chelseaja i Montpelliera. Dinamo će u četvrtfinalu igrati u gostima, a treba svakako napomenuti da se danas na Hitrec Kacijanu okupilo više od 3.500 gledatelja, a među njima i trener prve momčadi Nenad Bjelica.

Sastavi:

DINAMO:  Horkaš – Hrvoj, Šutalo, Gvardiol, Antovski – Gjira, Franjić – Julardžija (od 60. Baturina), Ćuže, Marin – Šipoš

LIVERPOOL: Jaroš (od. 45 Atherton) – N. Williams, Lewis, R. Williams, Boyes, Coyle, Sharif, Jones, Glatzel, Duncan, Cain (od 81. Clarkson)