[Video] Čak tri vratnice spriječile veliki preokret Hrvatske u17 na Svjetskom prvenstvu u Čileu

U Čileu na Svjetskom nogometnom prvenstvu za mlađe od 17 godina Hrvatska je odigrala drugo kolo u grupi A. Nakon prvog remija protiv domaćina, ‘mali Vatreni’ odigrali su 2:2 protiv SAD-a, a veliki preokret spriječile su čak tri vratnice.

U dramatičnoj utakmici, u kojoj su na poluvremenu gubili sa dva gola zaostatka, selekcija izbornika Daria Bašića uspjela je izjednačiti u 77. minuti, a do važne pobjede nisu uspjeli doći nakon što su čak tri puta pogađali vratnice.

U videu na dnu pogledajte sve golove i na kraju tri odlična udarca koja zbog svega par centimetara nisu završila u mreži američkog golmana.

Kadeti BiH-a skoro izbačeni zbog neplaćene kotizacije, a na kraju postali košarkaški prvaci Europe

SAD je poveo u 20. minuti pogotkom Christiana Pulisica, koji je u 40. minuti i asistirao Brandonu Vazquezu za drugi gol.

Hrvatska kadetska reprezentacija probudila se nakon lošeg prvog poluvremena pogotkom Karla Majića u 65. minuti, a već u 77. minuti Luka Ivanušec preciznim udarcem sa 16 metara zabija za 2:2.

Na krilima izjednačenja Hrvatska je nastavila presing na gol SAD-a, ali Amerikance je pomazila sreća pa su nakon čak tri vratnice na kraju ipak sačuvali mrežu i osvojili prvi bod na Svjetskom nogometnom prvenstvu u17 u Čileu.

Hrvatska je novim remijem trenutno druga na tablici sa dva boda, dok je Nigerija s pobjedama protiv SAD-a i Čilea već osigurala prolazak.

Kako bi naši ‘Mali Vatreni’ izborili osminu finala ne smiju izgubiti od kadeta iz Nigerije, koji u Čileu brane titulu prvaka s prošlog svjetskog prvenstva. Posljednje kolo naši igraju u petak u 20 sati po tamošnjem lokalnom vremenu, a prijenos uživo možete pogledati na Eurosportu 2 u subotu u jedan ujutro.