[VIDEO] Dinamova mladež se plasirala u finale elitnog europskog turnira: Pogledajte kako se slavilo

Sjajnu europsku sezonu triju Dinamovih timova, jučer je dodatno začinio sastav do 23 godine, plasmanom u finale Premier League International Cupa. Na stadionu St. Mary u polufinalu su s 3:1 svladali Southampton, a u borbi za titulu ih čeka münchenski Bayern.

Iz arhive portala srednja.hr: Šipoš i Gjira/ foto: Ivan Božić

Dinamo je poveo vrlo rano već u desetoj minuti, kada je gol zabio Šipoš, na asistenciju velike nade hrvatskog nogometa, 18-godišnjeg Antonija Marina.

Veliki Liverpool pokleknuo u Zagrebu: Dinamo prošao u četvrtfinale Lige prvaka!

No, Southampton je izjednačio već u 23. minuti pogotkom Harry Hamblina. Ipak, ovaj će se igrač pokazati kao tragičar, budući da je samo 13 minuta poslije nakon neopreznog starta na Marka Gjiru, zaradio izravni crveni karton.

Brojčanu nadmoć Dinamo je okrunio dvama golovima u drugom poluvremenu. Prvo je Gjira zabio za vodstvo u 54., da bi Čuić potvrdio pobjedu golom u 83. minuti.

Inače Premier League International Cup je jako natjecanje u kojem sudjeluje 24 ekipe, među kojima je 12 otočkih te 12 iz kontinentalnog dijela Europe.

Plasman u finale, Dinamovi su igrači proslavili gromoglasnim slavljem, o čemu najbolje svjedoči potonja snimka. Valja istaknuti i to da su glavninu Dinamove momčadi u jučerašnjem susretu činili igrači do 19 godina, koji su stigli do četvrtfinala omladinske Lige prvaka.