[VIDEO] ‘Mini Vatreni’ poslali kući moćne Nijemce i ušli među osam najboljih na svijetu

Nakon pobjede protiv Nigerije u skupini, ‘Mini vatreni’ su u četvrtak navečer porazili i Njemačku. Za polufinale Svjetskog prvenstva u Čileu u nedjelju u 23 sata igraju protiv afričkog prvaka Malija, koji je s uvjerljivih 3:0 pobijedio nogometnu reprezentaciju Svjerne Koreje.

Hrvatska nogometna U17 reprezentacija već je prolaskom grupe ostvarila povijesni uspjeh, a velikom pobjedom protiv Njemačke nastavila je lijepu priču na Svjetskom prvenstvu u Čileu.

Prvi pogodak za ‘Mini vatrene’ postigao je kapetan Nikola Moro već u 18. minuti, nakon što je Josip Brekalo u slalomu prošao po desnoj strani obrane protivnika.

Mlada reprezentacija Njemačke opasno je prijetila u nekoliko navrata, ali mladi golman Adrian Šemper vrhunskim je obranama sačuvao vodstvo Hrvatske.

Potvrda pobjede stigla je u sudačkoj nadoknadi. Nijemci su posljednjih par minuta snažno pritisnuli našu momčad, ali ‘Mali vatreni’ su se hrabro branili, a na kraju su odlično iskoristili nervozu i nespretnost svojih protivnika.

Davor Lovren je popratio do kraja našu lijepu kontru pa je na asistenciju Delića, lako potvrdio prolazak Hrvatske u četvrtfinale, gdje nas čeka afrički prvak Mali, koji je s 3:0 pobijedio reprezentaciju Sjeverne Koreje.