[VIDEO] Srednjoškolci iz Pule ušli u finale Svjetskog futsal prvenstva nakon dramatičnog duela s Francuzima

Učenici Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu iz Pule, ušli su kao hrvatski predstavnik u finale Svjetskog školskog prvenstva u futsalu, koje se održava u Izraelu. Danas su u obračunu s francuskim predstavnicima, pobijedili s 2-0 golovima Aleksandra Matoševića te će u finalu, koje se odigrava sutra u 16 sati, snage odmjeriti s velikim Brazilom.

Slavlje nakon pobjede u četvrtfinalu u kojem su Puležani turske predstavnike nadigrali na penale

[VIDEO] Futsal ekipa zagrebačke XIII. gimnazije osvojila broncu na SP-u

U tvrdoj utakmici, Francuzi su imali jalovu inicijativu tijekom svih 40 minuta, međutim do samog kraja nisu uspjeli otključati mrežu izvrsnog vratara Eldina Muhića iz Pule, koji je u drugom dijelu uspio obraniti i dva deseterca. (koji se izvode nakon što ekipa skupi pet akumuliranih prekršaja u poluvremenu, poslije čega svaki sljedeći prekršaj, znači slobodni udarac s deset metara nap. a.)

Dva deseterca su doduše promašili i Puležani, no pri samom kraju susreta, kada su si mogli priuštiti takvo što budući da su imali sigurno vodstvo u rukama.

Inače futsal igrači Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu iz Pule su u četvrtfinalu prošli turske predstavnike, u ekstatičnoj završnici, u kojoj su se pucali penali.

Uvertira za ogled Brazila i Hrvatske u Londonu

Upravo je stigla vijest da će nogometne reprezentacije Hrvatske i Brazila 3. lipnja ove godine imati generalnu probu za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a koja će se igrati u 16 sati u Londonu. U obje utakmice vjerujemo u pobjede kockastih, ali ćemo lukavo ulogu favorita prebaciti loptačima iz Brazila!

Na turniru u četvrtom po veličini izraelskom gradu Rishon LeZionu se natječe 16 reprezentacija u muškoj konkurenciji te deset njih u ženskoj.

Zagrepčani očitali bukvicu Rusima i postali europski futsal prvaci

Hrvatska ima svoje predstavnice i u ženskoj konkurenciji, gdje su se na Svjetskom školskom prvenstvu u Izraelu ‘kockice’ branile učenice Srednje škole Koprivnica. Nažalost, nisu se uspjele uključiti u borbu za medalje, ali će sutra igrati zadnju utakmicu za osmo mjesto. U finalu ženskog turnira snage će odmjeriti Brazilke i Turkinje.

Ispod pogledajte sjajnu predstavu srednjoškolaca iz Pule, koju je dodatno svojim komentarima začinio njihov profesor vjeronauka Kazimir Berljavac. U prvim minutama susreta je između ostaloga rekao – Igramo protiv francuske škole ‘Victora Hugoa’, ali nadam se da nećemo završiti kao Jadnici!

Na kraju svega valja zaključiti da učenici Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu iz Pule ne samo da nisu završili kao jadnici, nego su očitali pravu malu lekciju futsala kolegama iz Francuske.