Pretraga

Popis profesora koji su dobili povjerenje promijeniti hrvatski obrazovni sustav

A- A+

Na Javne pozive za članove stručnih radnih skupina za izradu prijedloga kurikuluma za međupredmetne teme, područja kurikuluma i predmete od 25. svibnja 2015. zaprimljene su ukupno 963 prijave, a odabrano je 303 kandidata. Kandidati dolaze iz područnih škola, elitnih gimnazija, strukovnih škola, akademskih profesora, ali i pet instituta, te je riječ o šarolikom i bogatom društvu koje Hrvatska ima, napomenuo je Boris Jokić, voditelj ekspertne skupine.

Vedran Mornar u sjeni prethodnika Foto: Marko Matijević|srednja.hr

Prije dva mjeseca objavljen je popis 62 profesora koji je Povjerenstvo za izbor članova radnih skupina odabralo za rad na Cjelovitoj kurikularnoj reformi, a danas se njima pridružilo 303 profesora iz različitih područja obrazovanja. Pozivamo čitatelje da putem sustava Ocijeni profesora ocijene oni koji su dobili veliko povjerenje te se tako uključe u reformu kurikuluma.

Stručne radne skupine za izradu prijedloga kurikuluma za psihologiju, talijanski jezik, francuski jezik i islamski vjeronauk nisu formirane zbog neodgovarajućeg broja prijava. Sastav stručnih radnih skupina za izradu prijedloga Okvira za odgoj i obrazovanje učenika s teškoćama i darovitih učenika bit će objavljen do 10. srpnja 2015.

Izdvojeni članak

Ovo su svi profesori koji će mijenjati obrazovni sustav Hrvatske

Ministar Mornar naglasio je ovo ključna akcija za budućnost hrvatskog obrazovanja. Za reformu kurikuluma je ove godine osigurano 12 milijuna kuna, a za usporedbu je uzeo primjer sa današnje sjednice Vlade gdje je odobreno slanje broda u humanitarnu pomoć na Sredozemlje što će nas koštati 11.2 milijuna kuna. Na tu izjavu nadovezao se voditelj ekspertne skupine Boris Jokić koji je rekao da su u ovom trenutku biti pamet i srce onih koji rade na reformi.

– Možete zamisliti kako je bilo pročitati 963 životopisa i motivacijskih pisama, ali temelji su od početka postavljeni na transparentan način. Najviše će prigovora biti od onih koji se ni nisu prijavili, ali odgovorno tvrdim da je ovo najpametniji potrošeni novac u povijesti hrvatskog obrazovanja, rekao je ministar Vedran Mornar.

Voditelj ekspertne skupine Boris Jokić napomenuo je da će se učenike pametno opteretiti jer misli da su oni sada opterećeni s nepotrebnim stvarima, a kada se njihovo opterećenje pravilno usmjeri, onda to neće biti teret nego uživanje.

– Imamo u reformu uključeno od učiteljice razredne nastave iz područne škole do akademskih profesora.
Upravo su oni pokazalo ogromno šarenilo i bogatstvo Hrvatske koje dolazi iz područnih škola, elitnih gimnazija, sveučilišta i barem pet instituta koji su sa svojim sudjelovanjem dali zeleno svjetlo reformi, rekao je Boris Jokić.

_________________________________________________

Odabrane profesore možete pronaći u sustavu Ocijeni profesora te ih komentirati i ocijeniti.

Temeljem Javnog poziva za prijavu kandidata za članove 7 stručnih radnih skupina za izraprijedloga matematičkog, jezično‐komunikacijskog, prirodoslovnog, umjetničkog, tjeles
i zdravstvenog, društveno‐humanističkog i tehničko i informatičkog područja kurikulumobjavljenog 25. svibnja 2015., odabrani su: 

ZA MATEMATIČKO PODRUČJE KURIKULUMA: 

1. Željka Milin Šipuš ‐ Prirodoslovno‐matematički fakultet, Zagreb 

2. Branka Antunović – Piton, Gimnazija Pula 

3. Gordana Paić – Osnovna škola Dr. Ivan Merz, Zagreb 

4. Irena Mišurac – Filozofski fakultet u Splitu 

5. Ivana Lović Štenc ‐ Osnovna škola Antuna Gustava Matoša, Zagreb 

6. Jelena Gusić ‐ XV. gimnazija, Zagreb 

7. Sanja Loparić ‐ Tehnička škola Čakovec 

8. Sonja Banić – Srednja škola Ivan Švear, Ivanić‐Grad 

9. Tomislav Šikić – Fakultet za elektrotehniku i računarstvo, Zagreb 

II. ZA JEZIČNO – KOMUNIKACIJSKO PODRUČJE KURIKULUMA: 

1. Danijela Vrtiprah  ‐ Obrtnička škola Koprivnica 

2. Anita Peti ‐ Stantić ‐ Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu 

3. Diana Greblički ‐ Miculinić – Osnovna škola Špansko Oranice, Zagreb 

4. Edita Jurjević – Osnovna škola ”Ljubo Babić”, Jastrebarsko 

5. Ljiljana Kolar – Osnovna škola Čazma 

6. Marija Halaček ‐ Osnovna škola Molve 

7. Sanja Vrhovec Vučemilović ‐ V. gimnazija, Zagreb 

8. Izabela Vujičić Capar ‐ Upravna škola, Zagreb 

9. Ljubica Maljković – Hotelijersko ‐ turistička škola, Zagreb 

III. ZA PRIRODOSLOVNO PODRUČJE KURIKULUMA: 

1. Danijel Orešić ‐ Prirodoslovno‐matematički fakultet, Zagreb 

2. Ines Radanović  ‐ Prirodoslovno‐matematički fakultet, Zagreb 

3. Iva Černošek ‐ Osnovna škola Matije Petra Katančića, Valpovo 

4. Ivica Aviani ‐ Institut za fiziku, Zagreb i Prirodoslovno‐matematički fakultet, 
Split 

5. Marijana Bastić – Osnovna škola Rudeš, Zagreb 

6. Martina Hrestak  ‐ Gimnazija i strukovna škola Jurja Dobrile, Pazin 

7. Tajana Preočanin ‐ Prirodoslovno‐matematički fakultet, Zagreb 

8. Vlado Halusek ‐ Osnovna škola Kloštar Podravski 

9. Zrinka Pongrac Štimac ‐ V. gimnazija, Zagreb 

IV. ZA UMJETNIČKO PODRUČJE KURIKULUMA: 

1. Antoaneta Radočaj – Jerković, Umjetnička akademija u Osijeku  

2. Dorotea Buntak ‐ Osnovna škola Trnsko, Zagreb 

3. Emil – Robert Tanay, Akademija likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu 

4. Jasmina Zagrajski Vukelić ‐ Škola suvremenog plesa Ane Maletić, Zagreb 

5. Marijo Krnić ‐ Filozofski fakultet Sveučilišta u Splitu 

6. Sandra Ivančić ‐ Srednja škola fra Andrije Kačića Miošića, Makarska 

7. Sonja Vuk ‐ Akademija likovnih umjetnosti u Zagrebu 

8. Tomislav Seletković – Osnovna škola kralja Tomislava i Privatna klasična 
gimnazija, Zagreb 

9. Viktorija Nevistić – Osnovna škola Ivana Cankara, Zagreb 

V. ZA TJELESNO I ZDRAVSTVENO PODRUČJE KURIKULUMA: 

1. Ivan Prskalo – Učiteljski fakultet, Zagreb 

2. Ana Matković – Škola za primalje, Zagreb 

3. Antonija Škegro ‐ Poljoprivredna šumarska škola, Vinkovci 

4. Boris Neljak ‐ Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu 

5. Dario Novak ‐ Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu 

6. Davor Juriša ‐ Osnovna škola Kraljevica 

7. Josip Babin ‐ Kineziološki fakultet, Split 

8. Meri Matušan ‐ I. gimnazija, Zagreb 

9. Miroslav Klobučar – Osnovna škola Pantovčak, Zagreb 

 

VI. ZA DRUŠTVENO ‐ HUMANISTIČKO PODRUČJE KURIKULUMA: 

1. Ana Pejdo ‐ Sveučilište u Zadru, Odjel za geografiju 

2. Jane Sclaunich ‐ Prva riječka hrvatska gimnazija 

3. Natalija Siladjev – Ekonomska škola Braća Radić, Đakovo 

4. Ružica Razum  – Katolički bogoslovni fakultet, Zagreb 

5. Sonja Bančić – Osnovna škola Stoja, Pula 

6. Željka Travaš ‐ Tehnička škola za strojarstvo i brodogradnju; Prometna škola, 
Rijeka 

7. Mirela Caput – Prva riječka hrvatska gimnazija 

8. Neven Budak ‐ Filozofski fakultet, Zagreb 

VII. ZA TEHNIČKO I INFORMATIČKO PODRUČJE KURIKULUMA: 

1. Damir Purković ‐ Filozofski fakultet u Rijeci 

2. Goran Hajdin ‐ Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, 
Varaždin 

3. Josipa Blagus – Osnovna škola Bukovac, Zagreb 

4. Predrag Brođanac ‐ V. gimnazija, Zagreb 

5. Silvana Svetličić – Osnovna škola Ivana Cankara, Zagreb 

6. Tamara Ređep – I. Osnovna škola, Varaždin 

7. Tomislav Ostojić ‐ Gimnazija Dr. Ivana Kranjčeva, Đurđevac 

8. Zlatka Markučič ‐ XV. gimnazija, Zagreb 

9. Saša Mladenović – Prirodoslovno – matematički fakultet, Split 

   

 

Temeljem  Javnog poziva za prijavu kandidata za članove 7 stručnih radnih skupina za izradu 
prijedloga  kurikuluma  međupredmetnih  tema  Učiti  kako  učiti,  Poduzetništvo,  Osobni  i 
socijalni razvoj, Zdravlje, Održivi razvoj, Uporaba informacijsko‐komunikacijske tehnologije 
i Građanski odgoj i obrazovanje objavljenog 25. svibnja 2015. godine izabrani su: 

I. ZA MEĐUPREDMETNU TEMU UČITI KAKO UČITI 

1. Ana Boban Lipić, XVIII. gimnazija, Zagreb 

2. Daria Tot, Učiteljski fakultet, Zagreb 

3. Irena Labak, Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku 

4. Iris Marušić, Institut za društvena istraživanja, Zagreb 

5. Jadranka Bizjak Igrec, OŠ Bukovac, Zagreb 

6. Jasna Milički, OŠ Marija Bistrica, Marija Bistrica 

7. Slavica Šimić Šašić, Sveučilište u Zadru 

II. ZA MEĐUPREDMETNU TEMU PODUZETNIŠTVO 

1. Narcisa Manojlović, Ministarstvo socijalne politike i mladih Republike 
Hrvatske, Zagreb 

2. Efka Heder, Regionalni centar za razvoj poduzetničkih kompetencija za 
zemlje jugoistočne Europe (SEECEL), Zagreb 

3. Igor Lukić, I. gimnazija, Zagreb 

4. Lidija Vešligaj, Biblioteka, obrt za lekturu i prevođenje 

5. Marijana Vrančić, OŠ Prečko, Zagreb 

6. Simona Goldstein, Izdanja Antibarbarus d.o.o., Zagreb 

7. Vitomir Tafra, Visoka škola za ekonomiju, poduzetništvo i upravljanje Nikola 
Šubić Zrinski, Zagreb 

III. ZA MEĐUPREDMETNU TEMU OSOBNI I SOCIJALNI RAZVOJ 

1. Bojana Gotlin, Dječji vrtić Savica, Zagreb 

2. Danica Bavčević, III. gimnazija Split 

3. Ivana Lončarević, OŠ Augusta Harambašića, Zagreb 

4. Sanja Smojver‐Ažić, Filozofski fakultet, Rijeka 

5. Željka Gomuzak Anić, OŠ Velika Mlaka, Velika Mlaka  

 

6. Zlatica Kozjak Mikić, Zdravstveno učilište, Zagreb 

7. Zvjezdana Atlaga, OŠ don Lovre Katića, Solin 

IV. ZA MEĐUPREDMETNU TEMU ZDRAVLJE 

1. Ivana Pavić Šimetin, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Zagreb 

2. Melba Blažić Grubelić, Prva sušačka hrvatska gimnazija u Rijeci 

3. Nataša Dragaš‐Zubalj, Nastavni zavod za javno zdravstvo PGŽ, Rijeka 

4. Nataša Tomljanović, Centar za odgoj i obrazovanje, Rijeka 

5. Sanja Musić Milanović, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Zagreb 

6. Tatjana Nemeth Blažić, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Zagreb 

7. Vesna Jureša, Sveučilište u Zagrebu, Medicinski fakultet i Škola narodnog 
zdravlja „Andrija Štampar“, Zagreb 

V. ZA MEĐUPREDMETNU TEMU ODRŽIVI RAZVOJ 

1. Ivana Buj, Prirodoslovno‐matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu 

2. Nataša Bokan, Agronomski fakultet, Sveučilište u Zagrebu 

3. Sanja Klubička, Tehnička škola Daruvar 

4. Snježana Duić, OŠ dr. Vinka Žganca, Zagreb  

5. Svetlana Jurko, Mreža centara za obrazovne politike, Zagreb 

6. Dragan Siluković, Gimnazija Požega 

7. Dražen Šimleša, Institut za društvena istraživanja Ivo Pilar, Zagreb 

VI. ZA MEĐUPREDMETNU TEMU UPORABA INFORMACIJSKO‐
KOMUNIKACIJSKE TEHNOLOGIJE 

1. Arjana Blažić, IX. gimnazija, Zagreb 

2. Draženka Stančić, OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec 

3. Jasna Tingle, Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Zagreb 

4. Lidija Kralj, OŠ Veliki Bukovec, Veliki Bukovec 

5. Mihaela Kelava, Gimnazija Bjelovar 

6. Nataša Ljubić Klemše, I. OŠ, Bjelovar 

7. Nataša Sajko, Medicinska škola Varaždin 

VII. ZA MEĐUPREDMETNU TEMU GRAĐANSKI ODGOJ I 
OBRAZOVANJE 

1. Dijana Dijanić, Poljoprivredna škola, Zagreb 

2. Đurđica Bender‐Masle, OŠ Župa dubrovačka, Mlini 

3. Marina Diković, Sveučilište Jurja Dobrile u Puli 

4. Mirna Grbec, OŠ Tin Ujević, Osijek 

5. Ondina Mesar, Upravna škola Zagreb 

6. Patricija Topolnjak, Gospodarska škola Čakovec 

7. Zorislav Jelenčić, Srednja škola Marka Marulića, Slatina 
   

 

Temeljem Javnog poziva za prijavu kandidata za članove 18 stručnih radnih skupina za 
izradu prijedloga predmetnih kurikuluma za Hrvatski jezik, Engleski jezik, Njemački jezik, 
Francuski jezik, Talijanski jezik, Matematiku, Prirodu i društvo, Glazbenu kulturu i 
Glazbenu umjetnost, Likovnu kulturu i Likovnu umjetnost, Prirodu, Biologiju, Fiziku, 
Kemiju, Geografiju, Povijest, Tehničku kulturu, Informatiku i Tjelesnu i zdravstvenu 
kulturu i Javnog poziva za prijavu kandidata za članove 11 stručnih radnih skupina za 
izradu prijedloga predmetnih kurikuluma za Filozofiju, Sociologiju, Psihologiju, Logiku, 
Politiku i gospodarstvo, Etiku, Grčki jezik, Latinski jezik, Katolički vjeronauk, 
Pravoslavni vjeronauk i Islamski vjeronauk objavljenih 25. svibnja 2015. izabrani su:  

I. ZA KURIKULUM HRVATSKOG JEZIKA 

1. Anita Šojat, OŠ Ljudevit Gaj, Osijek 

2. Branka Tolić, Gornjogradska gimnazija, Zagreb 

3. Diana Greblički – Miculinić, OŠ Špansko, Zagreb 

4. Emina Berbić Kolar, FOOZOS Osijek,  

5. Goran Novaković, XII. Gimnazija, Zagreb 

6. Meri Farac Jemrić, OŠ Rudeš, Zagreb 

7. Nataša Sajko, Medicinska škola Varaždin, Varaždin 

8. Nikolina Marinić, Komercijalna i trgovačka škola, Bjelovar 

9. Sanja Polak, OŠ Davorina Trstenjaka, Zagreb 

10. Tanja Marčan, Hotelijersko – turistička škola, Opatija 

11. Vesna Budinski, Učiteljski fakultet, Zagreb 

II. ZA KURIKULUM ENGLESKOG JEZIKA 

1. Arjana Blažić, IX. gimnazija Zagreb 

2. Ela Ivanić, OŠ Veliko Trgovišće 

3. Gordana Barišić Lazar, OŠ Voltino, Zagreb 

4. Irena Pavlović, SŠ Čazma 

5. Izabela Vujičić Capar, Upravna škola, Zagreb 

6. Jakob Patekar, OŠ Pećine, Rijeka 

7. Livija Pribaić – Katarinić, SŠ Vinkovci 

8. Ljiljana Kolar, OŠ Čazma 

9. Melita Jurković, IV. gimnazija Zagreb 

10. Sanja Vrhovec Večemilović, V. gimnazija Zagreb 

11. Snježana Pavić, OŠ Popovača 

III. ZA KURIKULUM NJEMAČKOG JEZIKA 

1. Ana Šenjug Golub, Učiteljski Fakultet, Zagreb 

2. Danijela Zeko, II. gimnazija, Zagreb 

3. Gordana Barišić Lazar, OŠ Voltino, Zagreb 

4. Irena Smolčec, OŠ Mahično; Šumarska i drvodjeljska škola, Karlovac 

5. Ivana Škarica Mital, Gimnazija Nova Gradiška 

6. Jasminka Pernjek, SŠ Krapina 

7. Nataša Košuta, Filozofski Fakultet Sveučilišta u Rijeci 

8. Tatjana Šoša, Zdravstveno Učilište, Zagreb 

9. Snježana Krištofik Juranić, Srednja škola Izidora Kršnjavog, Našice 

IV. ZA KURIKULUM MATEMATIKE 

1. Đurđa Trupinić, OŠ Mato Lovrak, Nova Gradiška 

2. Eva Špalj, XV. gimnazija, Zagreb 

3. Ana Ostojić, OŠ Meje, Split 

4. Gordana Paić, OŠ Dr. Ivan Merz, Zagreb 

5. Irena Mišurac, Filozofski fakultet Sveučilišta u Splitu 

6. Ivana Lović Štenc, OŠ Antuna Gustava Matoša, Zagreb 

7. Josip Kličinović, X. gimnazija Ivan Supek, Zagreb 

8. Maja Cindrić, Odjel za izobrazbu učitelja i odgojitelja Sveučilišta u Zadru 

9. Sanja Janeš, OŠ Petar Zrinski, Čabar 

10. Snježana Šišić, Tehnička škola , Zagreb 

11. Sonja Banić, SŠ Ivan Švear, Ivanić Grad 

V. ZA KURIKULUM PRIRODE I DRUŠTVA 

1. Andreja Kosorčić, OŠ Nikole Tesle, Zagreb 

2. Iva Černošek, OŠ Matije Pera Katančića, Valpovo 

3. Ivana Križanac, OŠ Brodarica, Šibenik 

4. Keti Melnjak, Pula 

5. Gordana Kralj, OŠ Ljubo Babić, Jastrebarsko 

6. Sandra Kasić, Prva katolička osnovna škola, Zagreb 

7. Žaklin Lukša, Gimnazija Josipa Slavenskog, Čakovec 

VI. ZA KURIKULUM GLAZBENE KULTURE I GLAZBENE UMJETNOSTI 

1. Jasna Šulentić Begić ‐  Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Osijek 

2. Dorotea Buntak ‐  OŠ Trnsko, Zagreb 

3. Nera Đonlić Bajamić ‐  OŠ Domovinske zahvalnosti, Zagreb; SŠ Lovre 
Monti, Knin 

4. Nikolina Matoš ‐  Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu 

5. Sandra Ivančić ‐  SŠ fra Andrije Kačića Miošića, Makarska 

6. Snježana Dobrota ‐  Filozofski fakultet, Split 

7. Tomislav Seletković ‐  OŠ kralja Tomislava, Zagreb 

8. Zrinka Šimunović ‐  OŠ Ivana Mažuranića, Vinkovci 

9. Tihana Škojo ‐  Umjetnička akademija, Osijek 

VII. ZA KURIKULUM LIKOVNE KULTURE I LIKOVNE UMJETNOSTI 

1. Dunja Pivac ‐  Umjetnička akademija Sveučilišta u Splitu 

2. Gordana Košćec Bousfield ‐  OŠ Poliklinike SUVAG, Zagreb 

3. Elen Zubek ‐  Gimnazija Velika Gorica 

4. Josipa Alviž ‐  Filozofski fakultet, Zagreb   

5. Lana Skender ‐  Umjetnička akademija, Osijek 

6. Ida Loher ‐  OŠ Šestine, Zagreb 

7. Miroslav Huzjak ‐  Učiteljski fakultet, Zagreb 

8. Sonja Vuk ‐  Akademija likovnih umjetnosti, Zagreb 

9. Maja Ferček ‐  I. gimnazija, Zagreb 

VIII. ZA KURIKULUM PRIRODE 

1. Ana Lopac Groš ‐  OŠ Sesvete 

2. Dario Hrupec ‐  Institut Ruđer Bošković, Zagreb 
 

3. Doroteja Domjanović Horvat ‐  OŠ Lug‐Laskói Általános Iskola; Osnovna 
škola Zmajevac 

4. Helena Valečić ‐  OŠ Lovre pl. Matačića, Zagreb 

5. Inga Marijanović ‐  Prirodoslovno – matematički fakultet, Zagreb 

6. Irena Labak ‐  Odjel biologije Sveučilišta J. J. Strossmayer, Osijek 

7. Lydia Lugar ‐  OŠ Poreč 

IX. ZA KURIKULUM BIOLOGIJE 

1. Dubravka Karakaš ‐  OŠ Sesvete 

2. Žaklin Lukša ‐  Gimnazija Joipa Slavenskog, Čakovec 

3. Dalibor Sumpor ‐  SŠ Tina Ujevića, Kutina; Tehnička škola, Kutina 

4. Damir Sirovina ‐  Prirodoslovno – matematički fakultet, Zagreb 

5. Ines Radanović ‐  Prirodoslovno – matematički fakultet, Zagreb 

6. Karlo Horvatin ‐  Prirodoslovna škola Vladimira Preloga, Zagreb 

7. Petra Korać ‐  Prirodoslovno – matematički fakultet, Zagreb 

8. Sunčica Remenar ‐  Obrtnička škola za osobne usluge, Zagreb 

9. Valerija Begić ‐  OŠ Sesvetski Kraljevec, Zagreb 

10. Zrinka Pongrac Štimac ‐  V. gimnazija, Zagreb 

X. ZA KURIKULUM FIZIKE 

1. Sanja Martinko ‐  OŠ Tituša Brezovačkog, Zagreb

2. Anđelka Jalušić ‐  OŠ Rudeš, Zagreb 

3. Anica Hrlec ‐  SŠ Vrbovec 

4. Dalibor Petković ‐  Zdravstveno veleučilište, Sesvete 

5. Damir Kliček ‐  Elektrotehnička škola, Varaždin 

6. Ines Dukić ‐  XV. gimnazija, Zagreb 

7. Ivica Aviani ‐  Institut za fiziku Zagreb; Prirodoslovno – matematički fakultet 
Split 

8. Maja Planinić ‐  Prirodoslovno – matematički fakultet, Zagreb 

9. Matko Glunčić ‐  Prirodoslovno – matematički fakultet, Zagreb 

10. Nataša Erceg ‐  Odjel za Fiziku Sveučilišta u Rijeci 

11. Vlado Halusek ‐  OŠ Kloštar Podravski 

XI. ZA KURIKULUM KEMIJE 

1. Dubravka Turčinović ‐  V. gimnazija, Zagreb 

2. Gordana Pavlović ‐  SŠ Čazma 

3. Marina Luetić ‐  III. gimnazija, Split 

4. Renata Ruić Funčić ‐  Gimnazija Franje Petrića, Zadar 

5. Sanda Šimičić ‐  OŠ Split 

6. Sonja Rupčić Petelinc ‐  Prirodoslovna škola Vladimira Preloga, Zagreb 

7. Saša Lakić ‐  OŠ Veruda, Pula; OŠ Dr. Mate Demarina, Medulin 

8. Tajana Preočanin ‐  Prirodoslovno – matematički fakultet, Zagreb 

9. Višnja Vlahek Sokač ‐  Zdravstveno učilište, Zagreb 

XII. ZA KURIKULUM GEOGRAFIJE 

1. Josip Faričić ‐  Odjel za geografiju Sveučilišta u Zadru 

2. Martina Jakovčić ‐  Prirodoslovno – matematički fakultet, Zagreb 

3. Alenka Bujan ‐  OŠ Draganići, Draganići 

4. Ana Pejdo ‐  Odjel za geografiju Sveučilišta u Zadru 

5. Danijel Jukopila ‐  OŠ Cvjetno naselje, Zagreb; Nadbiskupska klasična 
gimnazija, Zagreb 

6. Danijel Orešić ‐  Prirodoslovno – matematički fakultet, Zagreb 

7. Krunoslav Rukelj ‐  I. gimnazija, Varaždin 

8. Suzana Nebeski Hostić ‐  I. gimnazija, Zagreb 

9. Zoran Ljubić ‐  OŠ Spinut, Split 

XIII. ZA KURIKULUM POVIJESTI 

1. Daniela Jugo – Superina ‐ OŠ Fran Franković, Rijeka 

2. Dijana Dijanić ‐ Poljoprivredna škola, Zagreb 

3. Domagoj Novosel ‐ OŠ Žuti Brijeg, Zagreb 

4. Martina Glučina ‐ Srednja poljoprivredna i tehnička škola Opuzen; 
Gimnazija Metković 

5. Miljenko Hajdarović ‐ SŠ Čakovec 
11 
 

6. Mirela Caput ‐ I. riječka hrvatska gimnazija, Rijeka 

7. Neven Budak ‐ Filozofski fakultet, Zagreb 

8. Rona Bušljeta ‐ Odjel za edukacijske znanosti i izobrazbu nastavnika 
Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu 

9. Snježana Koren ‐ Filozofski fakultet, Zagreb 

10. Sonja Bančić ‐ OŠ Stoja, Pula 

11. Valerija Turk Presečki ‐ Gimnazija Daruvar 

XIV. ZA KURIKULUM TEHNIČKE KULTURE 

1. Boris Počuča ‐ OŠ Ivana Cankara, Zagreb 

2. Darko Suman ‐ OŠ Vladimira Nazora, Pazin 

3. Dragan Vlajinić ‐ OŠ Vukomerec, Zagreb 

4. Ivan Jukić ‐ OŠ Budrovci 

5. Katica Mikuaj Ovčarić ‐ OŠ Draškovec, OŠ Strahoninec, OŠ Goričan, OŠ Gornji 
Mihaljevec 

6. Svjetlana Urbanek ‐ OŠ Ivane Brlić Mažuranić, Orahovica 

7. Vladimir Delić  ‐ OŠ Pujanke, Split 

XV. ZA KURIKULUM INFORMATIKE 

8. Darka Sudarević ‐  III. gimnazija, Zagreb 

9. Maristela Rubić ‐  I. gimnazija, Split 

10. Nikolina Bubica ‐  OŠ Mokošica, Dubrovnik 

11. Zlatka Markučič ‐  XV. gimnazija, Zagreb 

12. Lidija Kralj ‐  OŠ Veliki Bukovec 

13. Marina Mirković ‐  Tehnička škola, Požega 

14. Predrag Brođanac ‐  V. gimnazija, Zagreb 

XVI. ZA KURIKULUM TJELESNE I ZDRAVSTVENE KULTURE 

15. Boris Neljak, Kineziološki fakultet, Zagreb,  

16. Gordana Lukenda, OŠ dr. Ante Starčevića, Zagreb 

17. Ivana Kutle, II. ekonomska škola, Zagreb 

18. Ksenija Gluhak, OŠ Voltino, Zagreb 

19. Ljiljana Hanžek, OŠ Voltino, Zagreb

 20. Marko Badrić, Učiteljski fakultet, Zagreb

 21. Dario Novak, Kineziološki fakultet, Zagreb

 22. Ivan Prskalo, Učiteljski fakultet, Zagreb 

23. Vilko Petrić, Kineziološki fakultet, Zagreb 

24. Ana Matković, Škola za primalje, Zagreb 

25. Astrid Čulić, OŠ Ivana Mažuranića, Zagreb 

XVII. ZA KURIKULUM FILOZOFIJE 

1. Hrvoje Jurić ‐ Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Zagreb 

2. Maja Žitinski ‐ Sveučilište u Dubrovniku   

3. Katarina Stupalo ‐ Gimnazija Lucijana Vranjanina, Zagreb 

4. Krešimir Gracin ‐ XV. gimnazija, Zagreb 

5. Nikolina Mišić ‐ XII. gimnazija, Zagreb 

XVIII. ZA KURIKULUM SOCIOLOGIJE 

1. Jana Šarinić ‐ Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu 

2. Anton Vukelić ‐ Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu 

3. Branka Pelin ‐ Srednja škola Tina Ujevića, Kutina 

4. Zlata Paštar ‐ I. gimnazija, Zagreb 

5. Zvonimir Bošnjak ‐ Privatna klasična gimnazija, Zagreb 

6. Irena Ihas Jurić ‐ II. gimnazija, Zagreb 

XIX. ZA KURIKULUM LOGIKE 

1. Katarina Stupalo ‐ Gimnazija Lucijana Vranjanina, Zagreb 

2. Krešimir Gracin ‐ XV. gimnazija, Zagreb 

3. Miljenko Šestak ‐ Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva, Đurđevac 

4. Perislava Bešić‐Smlatić ‐ Srednja škola Ivana Lucića, Trogir 

XX. ZA KURIKULUM ETIKE 

1. Hrvoje Jurić ‐ Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Zagreb 

2. Igor Lukić ‐ I. gimnazija, Zagreb 
13 
 

3. Miljenko Šestak ‐ Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva, Đurđevac 

4. Nada Gosić ‐ Medicinski fakultet Sveučilišta u Rijeci 

5. Željka Winkler ‐ Srednja škola Ban Josip Jelačić, Zaprešić 

XXI. ZA KURIKULUM POLITIKE I GOSPODARSTVA 

1. Krunoslav Horvat – XV. gimnazija, Zagreb 

2. Miljenko Hajdarović ‐ Srednja škola Čakovec 

3. Vera Hrvoj, Srednja škola Bedekovčina 

4. Zlata Paštar ‐ I. gimnazija, Zagreb 

5. Željka Travaš ‐ Tehnička škola za strojarstvo i brodogradnju; Prometna škola, 
Rijeka 

XXII. ZA KURIKULUM GRČKOG JEZIKA 

1. Dubravka Matković ‐ Klasična gimnazija, Zagreb 

2. Ninoslav Zubović, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu 

3. Senia Belamarić Divjak ‐ Privatna klasična gimnazija, Zagreb 

4. Tonći Maleš ‐ Privatna klasična gimnazija, Zagreb 

5. Zdravka Martinić‐Jerčić ‐ Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu 

XXIII. ZA KURIKULUM LATINSKOG JEZIKA 

1. Dubravka Matković ‐ Klasična gimnazija, Zagreb 

2. Senia Belamarić Divjak ‐ Privatna klasična gimnazija, Zagreb 

3. Tonći Maleš ‐ Privatna klasična gimnazija, Zagreb 

4. Zdravka Martinić‐Jerčić ‐ Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu 

XXIV. ZA KURIKULUM KATOLIČKOG VJERONAUKA 

1. Ivica Živković ‐ Gimnazija Županja 

2. Ljuba Duvnjak ‐ Tehnička škola, Zagreb 

3. Ružica Razum – Katolički bogoslovni fakultet, Zagreb 

4. Tihana Petković ‐ Osnovna škola Vladimira Nazora Daruvar 

5. Ante Pavlović ‐ Katolički bogoslovni fakultet Univerziteta u Sarajevu, Teološko‐
katehetski institut Mostar 
  

6. Ivica Pažin ‐ Katolički bogoslovni fakultet u Đakovu, Sveučilište J.J. 
Strossmayera u Osijeku

 7. Blaženka s. Valentina Mandarić  ‐ Katolički bogoslovni fakultet, Zagreb 

XXV. ZA KURIKULUM PRAVOSLAVNOG VJERONAUKA 

1. Aleksandar Đuranović ‐ Ekonomska škola Vukovar 

2. Ljubomir Abadžić – Osnovna škola Nikole Andrića, Vukovar 

3. Mirjana Popović – Osnovna škola Bijelo Brdo 

4. Miroslav Mišanović – Osnovna  škola Negoslavci&nbs

Popis profesora koji su dobili povjerenje promijeniti hrvatski obrazovni sustav
Share via
Copy link
Powered by Social Snap