Zbornica Nastavnički sindikat ima novo vodstvo, Nada Lovrić više nije predsjednica

Nastavnički sindikat ima novo vodstvo, Nada Lovrić više nije predsjednica

Hrvoje Debeljak
Hrvoje Debeljak

17. studeni 2024.

Google Dodajte Srednja.hr kao željeni izvor na Googleu

Zrinko Turalija novi je predsjednik Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama. Inače je nastavnik hrvatskog jezika i knjižničar u Prehrambeno-tehnološkoj školi Zagreb. Nakon tri godine mandata naslijedio je Nadu Lovrić na toj poziciji.

zrinko turalija

S lijeva na desno: Zrinko Turalija, Marija Jozić Mihaljević i Zvonimir Lončar | foto: NSZSSH

Novi predsjednik Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama jest Zrinko Turalija. Time ovaj sindikat dobiva novo vodstvo nakon što je predsjednica od 2021. godine bila Nada Lovrić.

Turalija je nastavnik hrvatskog jezika i knjižničar u Prehrambeno-tehnološkoj školi Zagreb. Inače je po zvanju hrvatskog jezika i književnosti i južnoslavenskih filologija. Turaliju je za predsjednika odabrala Skupština sindikata. Za glavnu tajnicu izabrana je Marija Jozić Mihaljević, a za zamjenika Zvonimir Lončar, objavljeno je na stranicama sindikata.

Izdvojeni članak

Na prosvjed prosvjetara u Zagreb stiže 16 autobusa, Lovrić: ‘Ne vjerujem Stipiću’

– Čestitamo novom predsjedniku i želimo puno uspjeha u radu, stoji na stranicama sindikata.

Podsjetimo, njegova prethodnica Nada Lovrić izabrana je za predsjednicu sindikata u 2021. godini. Prije te pozicije radila je kao nastavnica informatike u Ekonomsko-birotehničkoj školi Slavonski Brod.