Pretraga

Huawei studentima dijeli ukupno milijun eura, otkrili kako ugrabiti dio tih novaca

A- A+

Kako bi potaknuli developere na razvoj vlastitih aplikacija, Huawei je pokrenuo tri velike inicijative – globalni Shining Star projekt s nagradnim fondom od milijardu dolara, AppsUp natjecanje za najbolju inovativnu aplikaciju, a posebno za developere u Europi pokrenut je i novi studentski razvojni projekt.

foto: Dmitry Rodionov za Unsplash

Novi modeli Huaweijevih telefona dolaze bez Google servisa pa je kompanija odlučila još više poticati razvoj aplikacija za potrebe svojih korisnika.

Huawei ubrzano razvija svoju platformu za mobilne servise Huawei Mobile Services (HMS), a kako bi potaknuli developere na razvoj vlastitih aplikacija, kompanija je pokrenula tri velike inicijative – globalni Shining Star projekt s nagradnim fondom od milijardu dolara, AppsUp natjecanje za najbolju inovativnu aplikaciju, a posebno za developere u Europi pokrenut je i novi studentski razvojni projekt.

Milijun eura

U studentski razvojni projekt, u koji se mogu uključiti i studenti iz Hrvatske, Huawei će tijekom sljedeće 3 godine uložiti milijun eura u razne programe poticaja, razvijene u partnerstvu s više od 100 sveučilišta diljem Europe, kako bi pomogli što većem broju mladih u stvaranju aplikacija budućnosti.

Cilj projekta je pomoći studentima diljem Europe da se međusobno povežu, istraže otvorene mogućnosti Huaweijevih mobilnih usluga i nauče kako koristiti HMS Core SDK za kreiranje modernih aplikacija, uključujući korištenje Map, VR/AR i Machine Learning značajki. Da bi se registrirali u HSD (Huawei Student Development) program, studenti se mogu prijaviti na web stranici Huawei Developer ili se pridružiti putem programa Huawei ICT akademije na odabranim sveučilištima.

Dodatno, uključivanjem u program studenti dobivaju pristup mentorskim predavanjima više od 150 Huaweijevih inženjera u Europi. Program poticaja uključuje i davanje besplatnog pristupa studentima preko 30 developerskih tečajeva i 100 virtualnih „Codelab“ programa. Huaweijeva suradnja sa zajednicom developera jasno je vidljiva i u Hrvatskoj, a rezultirala je brojnim domaćim popularnim aplikacijama koje su dostupne u AppGallery trgovini. Domaći korisnici tako u trećoj najpopularnijoj trgovini aplikacija na svijetu mogu pronaći najpopularnije aplikacije domaćih banaka, medija, lokalnih servisa ili telekoma, a nedavno je u AppGallery pristigla i domaća aplikacija
za praćenje TV raspreda TvProfil.

‘Cilj nam je dodatno poboljšati korisničko iskustvo’

Autor popularnog portala i mobilne aplikacije TvProfil, Vladimir Kovačević, ističe kako je proces ulistavanja aplikacije na AppGallery bio iznimno brz, a Huaweijeve developerske alate ističe kao intuitivne i pristupačne, zbog čega je prelazak na njih bio jednostavan.

Izdvojeni članak

Život bez Google servisa: Može li se tako preživjeti?

– Huawei AppGallery od predstavljanja snažno raste, s preko 28 milijuna aktivnih korisnika u Europi te više od 400 milijuna globalno zbog čega je postao treća najveća trgovina aplikacija na svijetu. Upravo zato developeri ne smiju zanemariti taj brzorastući segment korisnika te je važno da svoje aplikacije učine dostupnima u AppGallery trgovini. Odnos koji gradimo s korisnicima temeljimo na povjerenju i kvaliteti i zato nam je od izuzetnog značaja da podržimo sve korisničke segmente, a vjerujem da je tako i kod drugih kolega, kaže Kovačević.

Iz Huaweija ističu kako njihovi mobilni servisi rastu iz dana u dan, a tijekom nedavnog lansiranja Mate 40 serije pametnih telefona, kompanija je predstavila i nove napredne servise koji imaju za cilj dodatno poboljšati korisničko iskustvo, poput poboljšane značajke Petal Search koja nudi korisnicima da na jednom mjestu jednostavno pronađu i preuzmu aplikacije.