Završilo srednjoškolsko rukometno prvenstvo

U Varaždinu je završilo Svjetsko srednjoškolsko rukometno prvenstvo. Osim svečanog zatvaranja posljednji dan prvenstva obilježile su i dvije finalne utakmice a oba zlata su pripala Francuzima.

Završni program započeo je u Gradskoj sportskoj dvorani utakmicom između ženskih ekipa Brazila i Francuske, u kojoj su Francuskinje slavile s 25:23. Francuska muška ekipa također je ušla u finale, a u utakmici protiv Njemačke slavili su s 30:28, i tako Francuskoj osvojili dvostruki naslov školskog rukometnog prvaka.

skolski-sport.hr

Nažalost hrvatski reprezentativci su imali nešto manje sreće. U utakmici za plasman od 5. do 8. mjesta rukometaši Prve hrvatske Gimnazije iz Rijeke najprije su izgubili od Slovenije, a potom svladali Brazil. Naše rukometašice su igrale u skupini za plasman od 9. do 12. mjesta, a nakon pobjede nad Srbijom uslijedio je poraz od Češke, čime su rukometašice Gimnazije A. G. Matoš iz Đakova osvojile 10. mjesto.