Pretraga

Grad Zagreb dodijelio nagrade: Među dobitnicima je i nekoliko profesora, provjerite je li vaš na listi

A- A+

Dan grada Zagreba bio je prilika da istaknuti pojedinci, udruge i ustanove dobiju priznanja za svoj rad. Među nagrađenima je i nekolicina profesora, te niz zaposlenika Croaticuma – Centra za hrvatski kao drugi i strani jezik. Gradonačelnik Tomislav Tomašević poručio im je kako njihov rad i predanost poticaj i ostalima da budu bolji i čine više za Grad Zagreb.

Na Dan grada Zagreba dodijeljene su nagrade istaknutim pojedincima i udrugama| foto: srednja.hr

Već tradicionalno na Dan grada Zagreba, održana je svečana sjednica Gradske skupštine na kojoj je 15-ero istaknutih pojedinaca, udruga, ustanova i udruženja dobilo Nagradu Grada Zagreba.

‘Inspiracija i poticaj svima’

Ovogodišnjim su dobitnicima, među kojima je i niz članova akademske zajednice, nagrade uručili gradonačelnik Tomislav Tomašević i njegov zamjenik Joško Klisović.

– Danas dok slavimo naš grad, čestitamo svim pojedincima, grupama, udrugama i ustanovama koji svojim izvanrednim radom i doprinosom u raznim područjima čine naš grad boljim mjestom za život, a nas njegovim još ponosnijim građanima. Od srca vam čestitam na zasluženim nagradama i zahvaljujem što svojim trudom doprinosite ovoj zajednici. Vaš rad i vaša predanost su inspiracija i poticaj svima nama da i mi pokušamo učiniti još više i biti još bolji za naš voljeni grad, rekao je Tomašević nakon ceremonije dodjele gradskih nagrada.

Istaknuo je i kako ovo nije samo proslava bogate zagrebačke povijesti, već i podsjećanje na obavezu da se gradi bolja sadašnjost i budućnost za sve građane.

– Iako obnavljamo zgrade i parkove, uvijek imamo na umu da Zagreb čine ljudi – zadovoljni građani koji čine naš grad toplim i otvorenim. Naša vizija Zagreba je stvoriti pravedniji, zeleniji i socijalno osjetljiv grad. Ponosni smo što smo ove godine proglašeni europskom prijestolnicom uključivosti i raznolikosti te što smo odabrani kao jedan od 100 europskih gradova s misijom klimatske neutralnosti do 2030. godine, rekao je Tomašević te se pohvalio i nekim investicijama.

Izdvojeni članak
profesor

Veliko sveučilište nagradilo najbolje profesore i asistente, ovo su njihova imena

Tko su nagrađeni?

Među ovogodišnjim dobitnicima nagrade Grada Zagreba je i nekoliko sveučilišnih profesora, niz zaposlenika Croaticuma – Centra za hrvatski kao drugi i strani jezik na Filozofskom te pripadnika znanstvene zajednice. Nagrađeni u 2024. su:

1. Atelier Marković
2. Saša Ban, magistar filmske i TV režije, redatelj, dr. sc. Maroje Mrduljaš, dipl. ing. arhitekture, docent na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, Nevenka Sablić, scenaristica i producentica – autori dokumentarnog serijala Betonski spavači
3. dr. sc. Anamaria Brozović, znanstvena savjetnica na Institutu Ruđer Bošković
4. dr. sc. Jasenka Grujić, dr. med., specijalistica ginekologije i opstetricije
5. dr. sc. Antonio-Toni Juričić, viši lektor, voditelj, dr. sc. Lidija Ban Matovac, lektorica, dr. sc. Ivančica Banković-Mandić, viša lektorica, dr. sc. Marica Čilaš Mikulić, viša lektorica, dr. sc. Tomislav Ćužić, dr. sc. Ana Grgić, lektorica i znanstvena suradnica, dr. sc. Milvia Gulešić Machata, viša lektorica i znanstvena suradnica, dr. sc. Aida Korajac, lektorica, dr. sc. Darko Matovac, lektor i znanstveni suradnik, dr. sc. Dinka Pasini, viša lektorica, dr. sc. Iva Šarić, dr. sc. Sanda Lucija Udier, viša lektorica i znanstvena suradnica, Marinela Aleksovski, prof., viša lektorica, Jelena Cvitanušić, prof., lektorica, Ranka Đurđević, prof., lektorica, Ninoslav Radaković, prof., lektor, Tanja Salak, mag. educ. philol. croat., lektorica, Mateja Fumić Bistre, mag. educ. philol. croat., stručna suradnica, Katja Peruško, mag. educ. philol. croat., mag. phon., stručna suradnica, zaposlenici Croaticuma – Centra za hrvatski kao drugi i strani jezik (dio Odsjeka za kroatistiku Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu)
6. Tanja Salak, mag. educ. philol. croat., lektorica, Mateja Fumić Bistre, mag. educ. philol. croat., stručna suradnica, Katja Peruško, mag. educ. philol. croat., mag. phon., stručna suradnica, zaposlenici Croaticuma – Centra za hrvatski kao drugi i strani jezik (dio Odsjeka za kroatistiku Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu)
7. prof. dr. sc. Nataša Jokić-Begić, redovita profesorica u trajnom zvanju na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu
8. dr. sc. Tihomir Jukić, professor emeritus, diplomirani inženjer arhitekture / urbanist
9. Valerija Kanđera, diplomirana psihologinja, psihologinja u Hrvatskom zavodu za socijalni rad, Područni ured Novi Zagreb
10. prof. dr. sc. Goran Krstačić, dr. med., specijalist interne medicine, uži specijalist kardiologije, ravnatelj Poliklinike za prevenciju kardiovaskularnih bolesti i rehabilitaciju Srčana, Zagreb
11. Milan Manojlović – Mance, akademski slikar, umirovljenik, i Kornel Šeper, profesor ruskog jezika i komparativne književnosti, kulturni radnik
12. Vlado Martek, profesor književnosti i filozofije, pjesnik i umjetnik
13. Mreža antifašistkinja Zagreba (MAZ)
14. Lukas Nola, filmski i TV redatelj, scenarist (posmrtno)
15. Robert Perišić, profesor hrvatskog jezika i književnosti, pisac