Hrvatske tinejdžerice rasturaju teniski svijet

Ana Konjuh (15) osvojila Australian Open

Mlade hrvatske tenisačice Donna Vekić i Ana Konjuh ponovno su zablistale, ovoga puta u dvoboju Fed cup reprezentacije protiv Gruzije. U pojedinačnim mečevima prepustile su suparnicama svega jedan gem, dok su u dvoboju parova Tereza Mrdeža i Darija Jurak također uvjerljivo pobjedile za konačnih 3:0.

Hrvatska teniska reprezentacija predvođena 15-godišnjom Anom Konjuh i 16- godišnjom Donnom Vekić sigurno korača prema doigravanju Prve skupine Fed cupa u Izraelu. U 2. kolu grupe A, s glatkih 3:0 savladana je Gruzija. U pojedinačnim mečevima Konjuh nije prepustila protivnici Kvacabaji ni gem, a Vekić samo jedan Čahnašvili. Uvjerljive su bile Mrdeža i Jurak u parovima.

Na turniru prve skupine Euroafričke zone Fed cupa koji se održava u izraelskom gradu Eilatu, Hrvatska je startala s dvije pobjede. Nakon pobjede nad Austrijom rezultatom 2:1, Hrvatska je deklasirala Gruziju, na način da su se Vekić i Konjuh u pojedinačnim mečevima zadržale ukupno sat i 25 minuta na terenu.

Ana Konjuh, koja je ostvarila dvostruku krunu na juniorskom Australian Openu u siječnju, imala je reprezentativni debi u singlu iz snova. Samo 41 minuta joj je trebala da isprati s terena devet godina stariju suparnicu Sofiju Kvacabaju. Iskoristila je šest od osam break prilika, a dvije koje je imala suparnica uspjela je spasiti.

Hrvatsku danas očekuje dvoboj protiv Bjelorusije, koja također ima dvije pobjede u prva dva kola, te će se danas rješavati pitanje pobjednika skupine. Bjeloruskinje su došle u Izrael bez svoje dvije najbolje igračice Viktorije Azarenke te Olge Govorcove, tako da Hrvatska ima šansu za pobjedu, te plasman u razigravanje.

Tamo bi ih čekale pobjednice skupine C. Bolja reprezentacija iz tog dvoboja ide u kvalifikacije za Drugu svjetsku skupinu.

Hrvatska: Gruzija 3:0

Konjuh: Kvacabaja 6:0, 6:0

Vekić: Čahnašvili 6:0, 6:1

Mrdeža/Jurak : Šapatava/ Gorgodze 6:3, 6:2