Zagreb najuspješniji na Sveučilišnom sportskom prvenstvu u Puli

Ukupni pobjednik UniSport završnice je Sveučilište u Zagrebu s devet naslova prvaka, tri druga mjesta i dva treća. Splitsko sveučilište završilo je na drugoj poziciji s po tri zlata i srebra te četiri brončane medalje, dok su treći osječki studenti sa čak šest poraza u finalima.

Završnica Sveučilišnog sportskog prvenstva u Puli otkrila je apsolutne pobjednike – studente zagrebačkog Sveučilišta. Na drugu poziciju zasjelo je Sveučilište u Splitu, dok su na trećem mjestu Osječani koji su prvenstvo završili sa šest poraza u finalima.

Poznati prvaci u šahu i današnji finalisti UniSporta

Djevojke iz Pule pobijedile odbojkašice Osijeka, a muško zlato ide za Rijeku

Studentice iz Pule dva puta su gubile i stizale Osječanke. U odlučujućem setu na samome su početku napravile sedam poena prednosti koju nisu ispuštale do samog kraja. Zagrebačke studentice u utakmici za treće mjesto svladale su kolegice s Kvarnera 3:1 u setovima.

Najbolji u muškoj odbojci bili su Riječani koji su u posljednjoj utakmici nadigrali studente iz Osijeka. Utakmica je bila vrlo borbena te je svaki set, osim četvrtog koji je uvjerljivo pripao Rijeci, završio s po dvije razlike prednosti. Odbojkaši iz Splita nisu uspjeli do bronce preko najvećeg hrvatskog Sveučilišta. Uvjerljivu pobjedu zagrebački studenti osigurali su već nakon 90 minuta igre.

U Puli počelo sveučilišno sportsko prvenstvo Hrvatske

Dramatična završnica futsala

Finale muškog futsala ispunilo je očekivanja gledatelja. Splićani su od početka krenuli bolje u utakmicu, i zasluženo poveli 5:2, ali zagrebački studenti brzo su se vratili i stigli zaostatak. U trenutku kada se činilo da bi moglo doći do potpunog prekreta, Matija Catela dobiva drugi žuti karton nakon čega su splitski studenti ponovno došli u vodstvo i na kraju osvojili zlatnu medalju. Borba za zlato u ženskoj konkurenciji također je bila vrlo zanimljiva. Studentice Sveučilišta u Zagrebu došle su u prvo vodstvo tek nakon 15 minuta. Prava golijada nastupila je u drugom poluvremenu, a na kraju su spretnije i preciznije bile Zagrebčanke i pobijedile s 6:3.

Nogometašice Osijeka izgubile su u utakmici za treće mjesto nakon početnog vodstva u koje ih je dovela Martina Lucić na samom početku utakmice. Riječanke su se od šoka uspjele oporaviti tek u 11 minuti, ali su puno bolje ušle u drugo poluvrijeme te dolaze u prednost već u 25 minuti, a pobjedu potvrđuju golom 5 minuta prije kraja. Veleučilište VERN deklasiralo je njihove kolege s osam golova prednosti, a tek počasni gol za Rijeku zabio je Paolo Hrvatin dvije minute prije kraja, no vrlo brzo nakon njega za krajnjih 9:1 zabija Juraj Bedeković.

Ekskluzivno: Hrvatska domaćin Svjetskog školskog futsal prvenstva

Zlato iz košarke putuje u metropolu

U utakmici za treće mjesto košarkašice iz Osijeka pobijedile su Zadar 76:73. Cijela utakmica igrala se u egalu, ali Zadranke nisu uspjele do vodstva ni u jednoj četvrtini. Borba za zlato bila je puno manje zanimljiva. Košarkašice iz Zagreba su pobjedu u finalu osigurale već u prvoj četvrtini i vodstva od 29 koševa razlike. Do kraja susreta zabile su 81 koš, a njihove protivnice iz Splita samo 53 koša.

I u muškoj konkurenciji zanimljivije je bilo u borbi za broncu, a prelomna je bila treća četvrtina u koju su Splićani pobijedili s 17 koševa više od protivnike iz Zadra. Zadrani su dobro odigrali posljednju četvrtinu, ali to im je bilo dovoljno da se na kraju približe na zaostatak od pet koševa. Studenti iz Zagreba, kao i njihove kolegice, lako su došli do titule studentskog prvaka. Nakon početne prednosti od 12 koševa  u prvoj četvrtini do kraja su rutinski odradili utakmicu i pobijedili sa 74:61.

Državno prvenstvo: Zagrebačka III. gimnazija dominantna u košarci, iznenađenja na futsalu i rukometu

Sveučilište u Zagrebu osvojilo zlato i u rukometu

Nakon vodstva u prvom poluvremenu, Osječani su zlato od rukometaša iz Zagreba izgubili u raspucavanju sedmeraca. Zagreb je u utakmici držao najbolji igrač finala Alen Dujmić koji je sveukupno zabio 11 golova, dok je najbolji pojedinac Osijeka Domagoj Nedić zabio tri manje. U ženskoj konkurenciji pitanje prvaka zagrebačke su studentice riješile već nakon prvog poluvremenu, a na kraju je utakmica završila s  čak 43 gola u mreži Osječanki.

Rukometašice Splita do bronce su protiv Riječanki došle boljim izvođenje sedmeraca. Sredinom drugog poluvremena trećeplasirane rukometašice vodile su i šest golova razlike, ali ni 11 golova Barbare Kaličanin nije bilo dovoljno za pobjedu u regularnom vremenu koje je završilo rezultatom 32:32. Sveučilište u Rijeci nije prošlo bolje niti u muškoj konkurenciji gdje su ih Splićani u borbi za treće mjesto pobijedili s šest golova prednosti.

Poznati prvi pobjednici Završnice Državnog školskog športskog prvenstva

Splićani najbolji u odbojci na pijesku, a Zagrepčani u uličnom haklu

Prvo i drugo mjesto u odbojci na pijesku u muškoj i ženskoj konkurenciji osvojili su odbojkašice i odbojkaši iz Splita odnosno Zagreba. Bolji od Visoke škole za poslovanje i upravljanje ‘Baltazar Adam Krčelić’ bili su Riječani, a odbojkašice VERN-a u borbi za treće mjesto izgubile su od Osječanki.

Najviše vještine na glavnom gradskom trgu u Puli pokazali su zagrebački ulični košarkaši i košarkašice. Dečki s Veleučilišta L.R. u Vukovaru osvojili su srebrnu medalju, a igrači VERN-a u borbi za treće mjesto bili su bolji od Riječana. Djevojke iz Zagreba u finalu loptanja pod uličnim obručima nadigrali su Riječanke, a Brođanke su bile bolje od kolegica iz Splita.