prvenstva u Puli zagrebački su studenti potvrdili ulogu favorita i lako došli
do naslova u šahu. Finala u futsalu izborile su nogometašice i nogometaši iz
Zagreba i Splita. Odbojkašice iz Pule do zlata će morati preko osječkih
studentica, a odbojkaši iz Rijeke i Osijeka boriti će se za zlato u muškoj
konkurenciji. Osječkim predstavnicima na putu do dva zlata iz rukometa stajati
će im u oba finala stajati kolege i kolegice iz Zagreba. Zagreb ima finaliste i u košarci, a u finalnim ogledima će se suočiti sa predstavnicima splitskog Sveučilišta u ženskoj konkurenciji i Osječanima u muškoj.

Zagrebački studenti uzeli zlata u šahu

Šahistice iz Zagreba i njihove kolege osigurali su zlatne medalje i prije posljednjeg kola. Nakon svih odigranih partija jedni i drugi su skupili po tri boda više od konkurencije.

– Očekivali smo ovu pobjedu na završnici jer imamo više iskustva na turnirima od protivnika, a neki igrači su tek počeli igrati šah, izjavio je Filip Cvitković.

Srebro u muškoj konkurenciji osvojili su Splićani s 14 bodova, a treće mjesto izborilo je Sveučilište u Osijeku.  U ženskoj konkurenciji Osječanke su izborile drugo mjesto, a u napetoj bitci za mjesto na postolju Splićanke su broncu odnijele ispred Sveučilišta Sjever za samo jednu pobjedu.

Top Sportaš: Dario Šarić otkrio tko je ‘krivac’ što je postao košarkaš

Studentice zagrebačkog Sveučilišta finale izborile zabivši više od 100

Košarkašice iz Zadra i Zagreba otvorile su završnicu košarkaškog prvenstva. Uvjerljivu prednost košarkašice najvećeg hrvatskog sveučilišta stvorile su već nakon prve četvrtine, a na kraju pobijedili s 45 koša razlike. U drugoj polufinalnoj utakmici studentice iz Splita nastup u finalu izborile su protiv Osječanki.

Za razliku od svojih kolegica Splićani nisu uspjeli nadigrati zagrebačke košarkaše u borbi za finale. Studenti iz metropole pobjedu su osigurali već u prvom poluvremenu te su prednost koju su stvorili u ranoj fazi utakmice zadržali do samog kraja susreta.

Utakmica Zadrana i Osječana igrala se u egalu sve do zadnje četvrtine u kojoj su košarkaši iz Zadra pukli pod pritiskom i na kraju uvjerljivo izgubili. Nakon što su na odmor otišli s tri koša prednosti čvrsto su ušli i u treću četvrtinu i zabili 12 koševa kao i protivnici. Posljednjih 10 minuta nikako nisu uspjevali smiriti ruku i postigli su samo pet poena te na kraju uvjerljivo izgubili rezultatom 71:56.

Poznati prvi pobjednici Završnice Državnog školskog športskog prvenstva

Odbojkašice Pule lako do finala

Nastup u finalu ženske odbojke izborile su studentice Osijeka i Pule. Slavonke su lako pobjedile kolegice iz Rijeke, a domaće igračice  uvjerljivom su igrom pokazale tko je glavni favorit za osvajanje zlata. Prvi set pobjedili su s čak 11 poena prednosti, a najbliže osvajanju barem počasnog boda Zagrepčanke su došle u posljednjem setu, ali na kraju si i njega izgubile 26:24.

Osječani su lako svladali kolege iz Splita, a kvalitetu su pokazali pobjedivši prvi set s 14 poena prednosti. Puno zanimljivija bilo je drugo muško polufinale u kojem su Riječani rezultatski tijesno pobijedili Zagreb s 3:1 u setovima.

Povodom Državnog školskog športskog prvenstva u Poreču se okupilo 2000 srednjoškolaca

Predstavnicima splitskog Sveučilišta oba rukometna finala izmakla za dlaku

Rukometaši iz Osijeka i rukometašice iz Zagreba lako su izborile nastupe u finalu dok su njihovi sutrašnji protivnici puno živaca potrošili već u polufinalu. Prava drama odvila se na utakmici Zagreba i Splita te se pobjednik odlučivao pucanjem sedmeraca. Nakon uvjerljivog početka studenata iz glavnog grada, Splićani su se uspjeli posložiti i na kraju prvog dijela vodili su tri razlike. Susret je završio 29:29 te su Zagrebčani imali mirniju ruku u raspucavanju.

Rukometašice Osijeka i Splita odigrale su praktički cijelu utakmicu u egalu. Osjetniju prednost Slavonke su uspjele napraviti pred kraj poluvremena, ali se Splićanke vrlo brzo vraćaju u utakmicu, međutim ni 12 pogodaka Antee Lisice na kraju im nije osiguralo prolaz dalje.

Odbojka na pijesku zbog kiše potrajala do 21 sat

Najdulje je potrajalo natjecanje odbojke na pijesku. Danas od 10 sati na plaži Verudella krenuti će polufinalne utakmice. Natjecanje će otvoriti žene VERN-a i Sveučilišta iz Splita, a put u finale Osječanke će pokušati izboriti protiv studentica iz Zagreba.

Odbojkaši iz Splita do finala će pokušati preko Riječana, a studenti iz Zagreba igrati će protiv kolega iz Zaprešića koji su polufinale osigurali pobjedom protiv Zadrana.

– Mislim da smo najlošiji i vjerojatno ćemo izgubiti i utakmicu protiv Baltazara, izjavio je Mihovil, odbojkaš Zadra te nastavio kako su se zato jučer odlično zabavili, ali su ostali samo do tri ujutro kako bi mogli dulje izdržati nakon današnjih traumatičnih poraza.

Sutra na središnjem pulskom trgu ulična košarka

Zanimljivo će biti nadmetanje na Forumu, gdje će u vrlo atraktivnom okruženju snage u uličnoj košarci odmjeriti devet muških i sedam ženskih ekipa. Sedam ženskih i devet muških momočadi natjecanje po grupama započeti će u 10 ujutro na dva paralelna terena.

Svaka utakmica trajati će po deset minuta u ženskoj i 12 u muškoj konkurenciji ili će pak pobjedu osigurati momčad koja prva zabije 21 koš. Najbolje košarkašice finale će igrati u 13 i 45, a mladići u 14 i 30.

Top sportašica: Iva Radoš europska taekwondo prvakinja i odlična gimnazijalka

Za zlata u futsalu boriti će se zagrebačko i splitsko sveučilište

Utakmica
polufinala između nogometaša Veleučilišta Vern i splitskog Sveučilišta
je očekivano bilo vrlo napeto. Studenti iz Zagreba vodili su dva puta u
prvom poluvremenu i otišli na odmor s golom prednosti.

Splićani su
bolje ušli u drugo poluvrijeme i osam minuta prije kraja potpuno
okrenuli rezultat, ali nisu uspjeli zadržati prednost te se pobjednik
odlučivao raspucavanjem koje su studenti iz Dalmacije odradili bez
greške i na kraju zasluženo kvalificirali u finale.

Druga polufinalna utakmica također je bila vrlo napeta te su Zagrepčani utakmicu uspjeli riješiti u svoju korist u zadnjim minutama.
Prvo je Perković zabio za 3:2 u 34 minuti, a tek u 39 Catela svojim
drugim pogotkom na utakmici potvrđuje pobjedu.

Nogometašice
zagrebačkog i splitskog sveučilišta lako su izborile nastup u finalu.
Prve su pobijedile studentice iz Rijeke s pet golova razlike, a druge Osječanke s rezultatom 8:0.

– Rijeka je jako dobra ekipa, ali mi smo uspjeli jako dobro neutralizirati njihove najbolje igračice te smo upsjeli provesti sve svoje zamisli u napadačkom dijelu i zbog toga smo uspjeli ostvariti ovako uvjerljivu pobjedu, izjavila je kapetanica zagrebačke momčadi Tihane Nemčić.