Pretraga

[FOTO] Katastrofalni prizori iz srednje u Glini: Djelatnici u zadnji čas pobjegli iz škole

A- A+

Dva velika potresa pogodila su područje Gline, Petrinje, Siska i okolnih mjesta. Zadnji, onaj u utorak, bio je magnitude 6.2 prema Richteru i uzrokovao je na spomenutom području ogromnu štetu. Srednja škola u Glini pretrpjela je ogromnu štetu, a ravnateljica je u kratkom priopćenju navela da je u trenutku potresa u školi bilo nekoliko djelatnika, a svi su uspjeli izaći neozlijeđeni.

Jučerašnji stravičan potres s epicentrom u blizini Petrinje mnoge je obitelji ostavio bez doma. Dio učenika iz Gline i bez škole. Zgrada Srednje škole Glina pretrpjela je ogromnu štetu, obavijestila je ravnateljica Marija Margušić – Novosel putem službene Facebook stranice škole.

– Dragi naši učenici, poštovani djelatnici, morala sam otići. Bojim se da povratak neće biti ni lak ni tako skor. Fotografije sve govore. U trenutku potresa nekoliko se djelatnika zateklo u školi i u zadnji su tren, Bogu hvala, izašli neozlijeđeni. Čuvajte se, čuvajte svoje obitelji, pomažite jedni drugima jer u ovom trenutku, to je nužno i najbitnije. Danas sam po prvi put s izrazitom tugom zaključala vrata naše škole. Sve nas i ovu kuću srednjoškolskog odgoja i obrazovanja našega Grada stavljam dragom Bogu u ruke i zahvaljujem svim divnim ljudima koji neprestano zovu iz cijele Hrvatske, ali i šire i nude svoju pomoć. Nakon obilaska većine učionica i kabineta, pomoć će nam itekako biti potrebna. Hvala DVD-u Glina na prijevozu nužnih stvari, hvala Crvenom križu Glina na poslanoj ekipi za intervencije. U ime svih nas, svima od srca hvala. Bog Vas blagoslovio, vaša ravnateljica, stoji u poruci koju je učenicima i djelatnicima uputila Margušić – Novosel.

Za sada nije poznato kolikih je razmjera šteta u drugim školama na području pogođenom potresom. Upit vezan uz to jučer smo, nakon sastanka Vlade, poslali u Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Ako i čim pristigne odgovor, o njemu ćemo izvijestiti čitatelje.


Stanovništvu koje se suočava s posljedicama razornog potresa pomoći možete pozivom na broj 060 9011. (Cijena poziva iznosi 6,25 kuna, u iznos je uključen PDV kao i naknada teleoperateru. Teleoperater: Hrvatski Telekom d.d.)

Hrvatski Crveni križ poziva sve one koji žele i mogu pomoći stradalima novčanom donacijom,
donacije uplate na sljedeći račun:

Banka: Privredna banka Zagreb d.d.
IBAN: HR6923400091511555516
Poziv na broj: 770
Za uplate iz inozemstva – SWIFT CODE: PBZGHR2X

Više o potresu čitajte na sljedećim poveznicama:

[FOTO] Katastrofalni prizori iz srednje u Glini: Djelatnici u zadnji čas pobjegli iz škole
Kakva gesta: Učenicima iz područja pogođenih potresom nude besplatne pripreme za maturu

Studenti pokrenuli mnoštvo akcija za stradale u potresu, evo kako se možete priključiti

Docent s PMF-a objasnio što se jučer dogodilo: ‘Glavni uzrok nalazi se daleko od lokacije potresa’

S PMF-a kažu da su jutros zabilježili nove potrese: One koji su ih osjetili mole da ispune obrazac

Kako se određuje jačina potresa i što znači kad stručnjak kaže da je jedan 30 puta jači od drugog?

Stručnjaci izdali smjernice za djecu i mlade: Evo kako se nositi s traumom od potresa

Građani masovno organiziraju pomoć za unesrećene potresom, priključili se i studenti

Potres odnio još jedan mladi život, smrtno je stradao 20-godišnjak u Glini

U snažnom potresu koji je pogodio Petrinju smrtno stradala djevojčica

Pogledajte gdje se skloniti u slučaju potresa u Zagrebu

[FOTO] U jučerašnjem potresu teško oštećena zgrada Učiteljskog fakulteta

[FOTO] U snažnom potresu stradala škola: ‘Uočili smo napuknuća u vanjskim i unutarnjim zidovima’

S PMF-a pojasnili kako se trebamo ponašati tijekom potresa