Memorijal Mladen Ramljak: Juniori Dinama nedodirljivi u svome dvorištu

Juniori Dinama deseti su puta najbolja momčad, na 11. memorijalu Mladena Ramljaka. U finalu su uvjerljivom pobjedom 7:2 svladali vršnjake Hajduka iz Splita. Do sada su samo jednom ispustili ovaj trofej, 2011. godine kijevskom imenjaku. Do finala su obje hrvatske momčadi suvereno stigle. Dinamo je u skupini s Aarhusom, Valencijom i Galatasarayem, izborio prvo mjesto osvojivši sedam bodova. Hajduk je pak, ostvario sve tri pobjede, igrajući protiv Porta, Udinesea i Zenita.

Juniori Dinama najbolja su momčad 11. memorijalnog turnira Mladen Ramljak. Efikasnom pobjedom od 7:2 svladali su u finalu Hajduk iz Splita, koji je do završnice stigao s trima pobjedama i 11 postignutih golova. Na turniru je nastupilo osam momčadi iz sedam zemalja, no dvije hrvatske na kraju su se pokazale najjačima. Od 11. do sada održanih turnira, Dinamo je deset puta bio najbolji, s izuzetkom 2011. kada je Dynamo Kyiv, pokazao najviše.

Derbi: Dinamo pet i pol, a Hajduk tri godine bez pobjede u poljudskom okršaju

Sistem natjecanja je takav da su ekipe podijeljene u dvije skupine po četiri sudionika, nakon čega prvoplasirani igraju za naslov, a ostali razigravaju za plasman. U skupini A, Dinamo je ubilježio dvije pobjede, protiv vršnjaka iz Valencije i Galatasaaraya, dok je remizirao s danskim Aarhusom. Pri tome treba naglasiti snagu karaktera Dinamovih juniora, koji su protiv Valencije gubili 0:2 na poluvremenu, a na kraju utakmicu s četiri gola odveli u svoju korist, a i u efikasnom finalu, Splićani su poveli. Inače za Dinamo je nastupio i novopečeni seniorski reprezentativac Hrvatske Alen Halilović

Podmladak Hajduka, neokrznut je prošao skupinu, ostvarivši tri pobjede uz gol razliku 11:4. Protivnici su im bili vršnjaci Porta, Zenita i Udinesea.

U finalnom ogledu se očekivao jači otpor Splićana, koji su ranim vodstvom u četvrtoj minuti, bili na dobrom putu. Međutim, već do 22. Dinamovci su uspjeli zabiti tri gola i tako si otvorili put ka osvajanju naslova. U nastavku su rastrčani modri uspjeli zabiti još četiri gola, a najbolji u redovima bilih Pašalić donekle je ublažio visoki poraz.

Dodajmo na kraju da je turnir posvećen dugogodišnjem prvotimcu Dinama Mladenu Ramljaku, članom zlatne generacije koja se 1967. okitila naslovom prvaka Kupa sajamskih gradova. Ramljak je 1978. tragično stradao u prometnoj nesreći u 34. godini života.

Rezultate cijelog natjecanja pogledajte ovdje.