Pretraga

Splitski studenti košarkaški prvaci Europe

A- A+

Studenti Sveučilišta u Splitu osvojili su prvo mjesto na Europskom sveučilišnom prvenstvu u košarci, koje je održano u njihovom gradu. Osim u muškoj konkurenciji Split je bio domaćin i ženskog natjecanja, a studentice iz Splita, također su dobro iskoristile domaći teren te su se okitile broncom. Splitski košarkaši u finalu su uvjerljivo svladali Fatih University iz Istanbula, s 27 poena razlike.

Reprezentacija Sveučilišta u Splitu košarkaški je prvak Europe. Na Europskom sveučilišnom prvenstvu, koje se održavalo u njihovom gradu, pokazali su se kao neugodan domaćin te sa svih šest pobjeda, osvojili titulu. Ovo natjecanje održano je i u konkurenciji studentica, a domaće predstavnice, košarkašice iz Splita okitile su se broncom.

Izdvojeni članak

Talijani košarkaši prvaci Europe do 20 godina

Split i Beograd po jedno zlato i broncu

U muškoj konkurenciji na prvenstvu je nastupilo 16 ekipa, dok je kod studentica sudjelovalo 12. U finalu za košarkaše, Splićani su Fatih University iz Istanbula deklasirali s 27 poena razlike, dok su najteži posao imali protiv Sveučilišta u Beogradu, koje su u neizvjesnom polufinalu pobijedili 79:77. Na kraju su se Beograđani u dvoboju za treće mjesto okitili broncom, pobijedivši mokovski State Academy of Physical Education.

U ženskoj je pak konkurenciji beogradsko sveučilište protutnjalo kroz natjecanje, osvojivši zlato, s pobjedom u finalu od 36 razlike nad njemačkim University of Bochumom.

Košarkašice šeste,a dečki 16., na Svjetskom školskom prvenstvu

Dva Splićana i jedna Splićanka u petorci prvenstva

Finalni dvoboj u muškoj konkurenciji pratilo je više od tisuću gledatelja, a momčad trenera Milana Karakaša, impresivnom im se predstavom odužila za takvu posjetu.

Kako to biva inače na prvenstvima u momčadskim sportovima, po završetku se proglašavaju najbolji pojedinci te formira najjači tim na natjecanju. Najkorisniji student na turniru bio je kapetan splitske momčadi Hrvoje Marin, dok je titulu u ženskoj konkurenciji osvojila Lea Mersch.

Zanimljivo Marin se nije našao u petorci turnira, nego su u nju izabrani Splićani Luka Klarica i Stipe Tešija, dok je u ženskoj kategoriji iz ekipe Sveučilišta u Splitu, Dina Šesnić izabrana među pet najboljih košarkašica.

Dodajmo i da je u konkurenciji muškaraca iz Hrvatske bila i ekipa veleučilišta VERN-a. U razigravanju za plasman zauzeli su devetu poziciju.