Na Svjetskom srednjoškolskom rukometnom prvenstvu Đakovčanke devete

Svjetsko školsko rukometno prvenstvo u ženskoj konkurenciji osvojile su Turkinje, a naše su predstavnice sa šest pobjeda i dva poraza ostvarile devetu poziciju. U muškoj konkurenciji zlato je osvojila Njemačka nakon pobjede protiv Brazila u finalu.

Hrvatski školski športski savez

Đakovčanke su na Svjetskom školskom rukometnom prvenstvu u Turskoj pokazale veliki talent i odličnu igru te su pobjedom protiv Bugarske u petak 27. lipnja osvojile deveto mjesto na svijetu, objavili su na internet stranici Hrvatskog školskog športskog saveza.

Zagreb najuspješniji na Sveučilišnom sportskom prvenstvu u Puli

Nakon dva poraza treći u skupini i s najviše pogodaka

U prvoj utakmici u Trabzonu pobijedila ih je druga momčad Turske sa šest golova prednosti, koja je kao domaćin igrala s po dvije momčadi u muškoj i ženskoj konkurenciji. Nakon lošeg otvaranja naše su rukometašice u teškom susretu uspjele poraziti Slovačku 22:21.

Cijeli susret niti jedna momčad nije uspjela ostvariti neku osjetniju prednost, a na poluvrijeme se otišlo izjednačenim rezultatom. Do samoga kraja nije se moglo znati tko će pobijediti te se za prvo slavlje na prvenstvu pobrinula Ivana Zirn realiziravši kazneni udarac u samom završetku dvoboja.

U sljedećem kolu uvjerljivo i lako pobijedile su Luksemburžanke sa čak 21 razlike. U ‘pucačkom treningu’ zabile su skoro sve Đakovčanke koje su tada bile u Trabzonu. Nakon uvjerljivih 37:16 Slavonke su se okrenule odlučujućoj utakmici protiv Danske.

Antun Gustav Matoš zbog hrvatskog jezika nikada nije završio srednju školu

U četvrtom dvoboju Hrvatska srednjoškolska reprezentacija nije uspjela nadigrati Dankinje koje su zbog naša tri promašena sedmerca na poluvremenu vodile sa čak pet razlike. U drugome dijelu naše su se rukometašice hrabro borile i pokušavale dostići, na kraju se pokazalo, prevelik zaostatak te su uspjele jedino smanjiti prednost protivnica pa je utakmica završila rezultatom 17:15 za Dansku.

U posljednjem susretu po skupinama Đakovčanke su rasturile Grčku 32:17 te su kao trećeplasirane išle u razigravanje od devetog do 16. mjesta.

Tijekom prvih pet utakmica pokazale su vrlo kvalitetan i atraktivan rukomet te postigle čak 120 golova, ali im to na žalost nije bilo dovoljno za prva dva mjesta koja su vodila u borbu za zlato.

Dva puta slavile protiv Slovakinja

U prvom kolu doigravanja porazili smo Nizozemke s devet razlike.
Od početka susreta srednjoškolske su reprezentativke u potpunosti
kontrolirale tijek događaja te su već na odmor otišle s četiri gola
prednosti.

Zatim su Đakovčanke su ponovno morale pobijediti Slovakinje protiv kojih su u skupini slavile golom razlike u zadnjoj sekundi. Ovoga su puta već su se od samog početka odmaknule te su po završetku prvih 25 minuta imale prednost od tri gola. Prednost su do kraja susreta povećavale da bi na kraju pobijedile rezultatom 24:16.

U posljednjoj utakmici naše su reprezentativke ponovno pokazale da imaju veliko srce i čvrst karakter te su u vrlo zanimljivoj završnici slavile nakon raspucavanja protiv Bugarske. Od samog početka prema žustroj igri jednih i drugih vidjelo se koliko im je važna pobjeda. Nakon prvog dijela Bugarkinje su vodile 13:12, ali našima nije bilo ni na kraj pameti zbog toga se predati te su u vrlo napetom drugom poluvremenu uspjele doći do izjednačenja.

U dramatičnom raspucavanju naše su djevojke imale mirniju ruku i zasluženo postale deveta reprezentacija svijeta u srednjoškolskom rukometu.

Top sportašica: Iva Radoš europska taekwondo prvakinja i odlična gimnazijalka

Zlato rukometašicama Turske i rukometašima Njemačke

Turska ženska srednjoškolska reprezentacija do zlata je došla nakon šest pobjeda u sedam kola. Jedino su ih uspjele pobijediti djevojke iz Austrije u fazi razigravanja po skupinama, no Turkinje su im za taj poraz vratile u polufinalu pobjedivši ih 27:22. Srebrnu medalju osvojile su srednjoškolke iz susjedne nam Slovenije nakon što su u finalu izgubile od domaćih 22:20.

U muškoj konkurenciji u kojoj nije bilo naših predstavnika zlato su osvojili Njemci pobjedom protiv Brazila. Oni su ostvarili i najveću pobjedu na prvenstvu pobjedivši u skupinama Armeniju sa 44:06. Drugu najveću razliku od 25 golova prednosti napravile su Mađarke protiv Izraelki.