Pretraga

Policija je potvrdila: Maloljetnik je pristao da mu obriju glavu, vršnjačkog nasilja nije bilo

A- A+

Nakon što je javnost sablaznila vijest o navodnom vršnjačkom nasilju u Čakovcu gdje se sumnjalo da su trojica mladića maloljetniku obrijali glavu, dogodio se obrat. Kako su izvijestili iz Policijske uprave međimurske, pregledom nadzornih snimki utvrđeno je da je maloljetnik pristao na to te da nije bilo fizičke prisile.

policija

Foto: PU zagrebačka

Maloljetnik iz Čakovca koji je svojim roditeljima ispričao kako su ga trojica mladića prisilno ošišala, kako je objavila Policijska uprava međimurska, izmislio je dio o vršnjačkom nasilju, odnosno o prisilnom brijanju glave.

– 56-godišnjak je podnio prijavu kako su u petak, 7. srpnja oko 18 sati na prostoru tržnice u Čakovcu, njegovo dijete prisilno ošišala druga djeca. Provedenim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je kako je dijete samovoljno sjelo na prodajni pult tržnice te ga je jedno od prisutne djece ošišalo trimerom, dakle nisu potvrđeni navodi iz prijave 56-godišnjaka te nisu utvrđeni elementi kaznenog djela počinjenog na štetu ošišanog djeteta, stoji u priopćenju PU međimurske.

Izdvojeni članak
policija

U Čakovcu trojica mladića napala maloljetnika, obrijali su mu glavu: ‘Slomilo mi se srce’

Naime, o ovom tzv. slučaju ‘vršnjačkog nasilja’ majka je pisala i na Facebooku, odnosno u grupi Čakovčanke i Čakovčanci.

– Vidjela sam tog dječaka poslije na biciklu. Slomilo mi se srce. Jedino sam se nadala da se možda sam ošišao radi neke zabave. Ako je to učinio netko drugi, treba odgovarati za nasilje. Dečko, ne brini, ti si sto puta vrjedniji od njih! Kosa će narasti, bio je jedan od komentara na majčinu objavu.

Izdvojeni članak
nasilje-modified

Gradonačelnik komentirao stravičan slučaj nasilja u Zagrebu: Ima posebnu poruku za škole i učenike

Ta je objava danas nedostupna, odnosno uklonjena je, a iz policije su poslali upozorenje o tome koje štetnosti ovakve lažne informacije, koje su dosegle nacionalni razmjer, mogu imati. Navode kako se objavama i dijeljenjem netočnih informacija, a koje uključuju djecu, može nanijeti znatna šteta sudionicima takvih događaja.