Pretraga

Umjesto kupanja Mei i Goran na moru su se pripremali za Ameriku: ‘To je u principu bio režim’

A- A+

Iako većina učenika ljeto provodi odmarajući ili eventualno obavljajući neki učenički posao, maturantima Mei i Goran prošlo je ljeto bilo daleko od odmora. Oni su se pripremali za upise na prestižna američka sveučilišta pa im je ljetni odmor na moru izgledao malo drukčije. Učili su od jutra, a pod pauzama od učenja otrčali bi na plažu ili pak skuhali nešto za jelo.

učenje uz more

Plan učenja | foto: Pixabay, srednja.hr

Mei i Goran zagrebački su maturanti koji su upisali prestižna američka sveučilišta. Bili su gosti našeg podcasta u kojima su govorili kako izgleda proces upisa na američke fakultete, kako izgledaju standardizirani testovi i što je sve još potrebno prikupiti za Ivy League sveučilišta koja su upisali.

‘Bili smo zajedno na moru i to bi značilo da se budimo u devet’

Mei i Goran s pripremama za standardizirane testove počeli su već tijekom ljeta s trećeg na četvrti razred srednje škole. U podcastu su s nama podijelili priču kako su to ljeto, unatoč pripremama, svejedno išli na more. No, fokus je ipak bio na učenju.

– Mi smo te standardizirane testove odlučili polagati najesen pa je bilo neizbježno pripremati se preko ljeta. To je bio najgori dio. Bili smo zajedno na moru i to bi značilo da se mi budimo u devet, jedemo doručak i do tri popodne rješavaj, rješavaj i rješavaj. To je šest sati što je jako dugo, istaknuo je Goran.

@srednja_hrUčili po 6 sati svaki dan! 🤯 Kako su Mei i Goran upisali američke fakseve pročitajte na linku u opisu profila 👆 #srednja #srednjahr #podcast #matura #harvard #yale #faks #maturanti #fyp #foryoupage

♬ original sound – srednja_hr

‘To je u principu bio režim’

Tako su na ljetovanju rješavali te standardizirane testove koji dugo traju pa su samo pod pauzama mogli kuhati nešto za jelo. Goran je potom dodao da si nakon takvog rada popodne ‘mrtav’ pa odeš na plažu da se osjećaš kao da si na moru.

– To je u principu bio režim, ali to je psihički najteže podnijeti i tjerati se dalje. Mislim da ljudi zato obično žele plaćati neke instrukcije, nešto da ih drži konzistentnim da imaju nekog tko ih tjera i to je skroz u redu. Mi smo u tom slučaju nekako imali jedno drugo, imali smo tu zajedničku aktivnost gdje smo sami sebe tjerali i držali se odgovornim za to, naveo je Goran.

Zašto je Goran odlučio pisati o kvačicama za rublje u eseju za upise na američka sveučilišta te koje su razlike između američkih i hrvatskih testova, pogledajte u našem podcastu ispod na YouTubeu ili Spotifyu.